Apie miško pardavimą

perka miska su zemeGreičiausiai visi sutiksite, kad miško pirkimas arba pardavimas yra labai svarbus ir atsakingas žingsnis. Daugelis dabar perka mišką su žemę, nes mano, kad būtent šiuo metu tam yra palankiausios sąlygos. Tačiau tokiam svarbiam žingsniui yra reikalingi techniniai specialistai, teisininkai ir net buhalteriai. Neretai gali prireikti ir atitinkamos srities specialistų, kurie, žinodami Jūsų finansinį biudžetą, galėtų pasiūlyti geriausius pirkimo variantus. Būtent todėl, kai kažkas nori parduoti savo mišką, visų pirma kreipiasi į miškų supirkimo asociacijas, bei tikrina, kurios iš jų gali pasiūlyti brangiausias kainas.

Kiekvienas miškas yra brangi nuosavybė, todėl imti ir lengva ranka jį kažkam parduoti būtų labai neprotingas žingsnis. Pardavimo kaina labiausia priklauso nuo to, ar supirkėjai perka mišką su žeme, ar be jos.

Visų pirma, geriausia būtų, jei Jūs pasisamdytumėte nešališką ekspertą, kuris išmanytų visus šiuometinės rinkos aspektus, nes tikrai daugelis iš mūsų nemoka tinkamai įvertinti savo miško vertės.

Jūsų miško vertinimas prasideda nuo viso ploto apskaičiavimo ir medžių matavimų, bei apskaičiavimo, kokie medžiai dominuoja visame miške. Tada pagal atitinkamas formules yra apskaičiuojama preliminari miško vertė. Tik tada galite pradėti ieškoti naudingiausio supirkėjo. Nes, jei patys nė kiek nesuvoksite savo turto vertės, galite likti apgauti.

Lietuvoje miškus gali nupirkit ne tik supirkėjai, bet ir užsienio piliečiai, bei atskiros individualios įmonės. Tie, kas šiuo metu nori parduoti savo mišką, tikrai gali rasti ne vieną pasiūlymą. Čia ir slypi didžiausia problema, nes tikrai ne kiekvienas supirkėjas gali užtikrinti visas teisines garantijas ir sumokėti teisingą kainą už mišką. Jei supirkėjas Jums siūlo pasinaudoti jo rinkos vertinimo specialistu, verčiau nesukite ir pasirinkite patys jį. Jau turėdami teisinius įrodymus, galėsite patys prašyti norimos kainos ir galima net neabejoti, kad tikrai rasite patį vertingiausią pasiūlymą. Apskritai kaina priklauso nuo to, ar mišką parduosite su visa žeme, ar tik medžių išsikirtimui. Taip pat galima ir patiems suorganizuoti miško iškirtimą ir parduoti tik žemę.