Ar stiklo pertvaros tinka darbo aplinkoje?

Ar jaučiatės darbe nuolatos stebimi? Manote, kad tai paranoja? Gal visai ne? Gali būti, kad tai dėl stiklinių pertvarų jūsų darbo vietoje ir jus iš tikrųjų kartas nuo karto kas nors stebi. Stiklinės pertvaros stiklo pertvarospanaikina kone  visą darbuotojo privatumą. Net jei iki tol, kol stiklo pertvarų nebuvo, darbuotojas nieko blogo nedarė, jas sumontavus darbuotojas gali jaustis nejaukiai. Priprasti prie permatomų kabinetų darbuotojui gali būti tikras iššūkis. Tarkime, praeitame darbe, kuriame dirbo darbuotojas buvo tradiciniai kabinetai, pastate, kuris turėjo įprastas mūro sienas ar iš gipso plokščių.. Žodžiu, nepermatomas sienas. Vieną dieną jis sumano, kad jau laikas pakeisti ddarbo vietą, įnešti pokyčių profesiniame gyvenime ir įsidarbina ten, kur stiklinės pertvaros skiria kabinetus ir viskas visur yra matoma, atviros patalpos… Didelės erdvės pojūtis yra geras, nes nesinori dirbti „degtukų dėžutėje“, bet nuolatos būti stebimam irgi nesinori… Nors tikriausiai taip susireikšmina tik lietuviai, nes yra konservatyvūs. Stiklo pertvaros užsienio biuruose jau seniai yra įprastas dalykas, kuris darbuotojų netrikdo. Užsienyje matyt yra tik skonio reikalas ar biuras ir stiklinės pertvaros „draugauja“ ar jos visgi tik palydimos akimis, bet jų montavimas neužsakomas.

Ar stiklo pertvaros tinka darbo aplinkoje? Atsakymai  į šį klausimą gali būti tik subjektyvūs ir juos žinotume tik atlikę apklausą Lietuvoje. Kaip jūs manote, ar stiklinės pertvaros Lietuvos biuruose jau yra pripažinta prekė? Ar stiklinės pertvaros tinkamos tik naujai statomuose pastatuose, ar ir jau seniai pastatytuose. Va šis klausimas kur kas labiau intriguoa, bet čia jau reikia turbūt individualiai konsultuotis su architektais ar kitais specialistais, nes kiekvieno pastato būklė gali būti skirtinga, net jei pastatas tų pačių statybos metų, jų projektai tai juk skiriasi… tai ir jų atnaujinimui gali būti naudojamos ne tos pačios statybinės medžiagos. O kaip jūs manote ar stiklo pertvaros yr statybinė medžiaga? Mes linkę manyti, kad taip. Stiklo pertvaros – tai stiklo konstrukcijos, kurios naudojamos ne vien kaip sienos biuruose. Jų panaudojimas kur kas platesnis. Stiklo pertvaros puikiai tinka ir balkonams ir kaip laiptų tvorelė, kad žmonės lipdami nuo laiptų nenukristų ir t. t. Stiklo pertvaros yra gana populiarios, nes jų pritaikymo galimybės pastatuose yra plačios. Su stiklo pertvaromis tvarkytis paprasta ir rasti pastatų su jomis tikrai nebūtų sudėtingas uždavinys. Paimkime kad ir vieną iš didžiųjų Lietuvos miestų Kauną. Vienas gerai žinomų pastatų yra Darbo birža. Jos viduje, kabinetuose yra stiklo pertvaros, informacijos punktas taip pat apsaugotas stiklo pertvara (jei neklystame).

Gerai yra tai, kad stiklo pertvaros gaminamos skirtingų stilių. Stiklo apdirbimas šiais laikais yra inovatyvus. Stiklo pertvaros atrodo estetiškai ir tadda, kai yra pagaminamos skaidrios, ir tada, kai gaminamos matinės. Čia reikętų suklusti! Jei darbuotojai nori privatumo, tai direktorius turėtų į tai atsižvelgti ir kai yra užsakomos įmonei stiklo pertvaros, tai turėtų būti užsakytos matinės (nepermatomos) stiklo pertvaros. Kai darbuotojams sukuriama tinkama aplinka darbui, tai jie dirba našiau, nes nesijaučia suvaryti, tai labai svarbu norint, kad įmonė turėtų gerus rezultatus savo mėnesinėse ataskaitose. Čia jau seka ir tolimesnė grandinė… jei mėnesisnės ataskaitos su gerais pasiekimais, tai ir visi metai įmonei sėkmingi bei pelningi. Dėl to ir yra verta direktoriui investuoti į savo įmonės interjerą kuriant kabinetus.