Be hidraulinių keltuvų – kaip be rankų

hidraulinis keltuvasHidrauliniai keltuvai – tai itin didelė pagalba kraunant įvairaus sunkumo krovinius. Ši technika naudojama ir nedidelės paletėms, ir net mikroautobusams kelti. Hidrauliniai keltuvai yra menevringi, užima mažai vietos, pritaikyti greitai atlikti darbus, pasižymi mažais aptarnavimo kaštais: kuo mažesniu kuro, energijos sunaudojimu, orientuoti į greitesnį atsipirkimą. 50-70 proc. patiriamų traumų susijusios su stuburo pažeidimais, t.y. neteisingu ir nepatogiu darbu, per didelių svorių kėlimui ir kt. Tad saugant darbuotojų sveikatą verta įmonėse turėti hidraulinį krautuvą.

Hidrauliniai keltuvai yra nepaprastai didelė pagalba sandėliuojant prekes: jos ne tik išvežiojamos lengvai manevruojant po teritoriją, pakeliamos į tam tikrą aukštį ir padedamos į joms skirtą vietą. Lygiai taip pat hidraulinių keltuvų pagalba prekės ar jų paletės iš lentynų nuvežamos ir pakraunamos į reikiamą transportą. Iškeltas krovinys nuleidžiamas tolygiai, juo lengva manevruoti su apkrova. Hidrauliniai keltuvai gali būti su svarstyklėmis. Hidraulinius keltuvus, kurių rankena susideda iš dviejų dalių, lengva sandėliuoti.

Servisuose naudojami itin galingi hidrauliniai keltuvai, skirti pakelti automobiliams ar net mikroautobusams. Tokie keltuvai pasižymi dideliu rėmo pagrindu, elektromagnetine fiksavimo sistema. Pneumatinis hidraulinis keltuvas sunkioms transporto priemonėms, praktiškas ir lengvai valdomas, kurio darbinis slėgis 8-12 bar, keliamoji galia nuo kelių iki 40/20 tonų. Hidraulinė sistema su įmontuota rankine pompa yra galinga, kompaktiška, universali, švari. Hidrauline pompa pakeliamu keltuvu galima krauti paletes viena ant kitos, krauti jas ant stelažų, į automobilius ir pan. Hidrauliniai keltuvai su didele pagrindo plokšte pasižymi tvirtumu ir stabiliu stovėjimu.

Hidrauliniai keltuvai turi apsauginį vožtuvą nuo perkrovos. Pritaikomas vertikaliai ir horizontaliai, su srieginiu cilindro prailginimu cilindro viršuje, didesnis stūmoklio stabilumas. Suvirinta konstrukcija dėl geresnio korpuso sandarumo ir lengvesnio išardymo remonto atveju.

Rankiniu būdu valdomas keltuvas skirtas vidutinio svorio daiktų krovimui, pervežimui nedideliais atstumais.

Valdyti hidraulinį krautuvą prireiks tam tikrų žinių ir įgūdžių. Vairuoti jį reikėtų atsargiai ir nuolat stebėti jo veikimą bei būklę, vengti staigiai pradėti važiuoti ir stabdyti. Ypač atsargiai derėtų važiuoti nuožulniu paviršiumi. Važiuojant krovinį privaloma laikyti nuleistą ir, jei įmanoma, pakreiptą atgal, kelti jį galima tik tada, kai jis kraunamas. Vairuojantis hidraulinį krautuvą darbuotojas turi būti įsitikinęs, kad pakanka laisvos erdvės krautuvui manevruoti, įskaitant erdvę viršuje; visada važiuoti saugiu atstumu nuo krovimo platformų(rampų) ir tiltų krašto.