Butai Kaune – 10 „taupiųjų“ patarimų

butai kaune Nauji butai Kaune

Nesvarbu, kaip ir kur gyvenote iki šiol. Įsigijus naujus butus Kaune niekada nevėlu keisti naudojimo įpročius ir nuo šios minutės pradėti gyventi taupiai. Kaip sakoma, naujuose namuose – naujas gyvenimas. Siekiantiems savo namų ūkyje racionaliai naudoti elektros energiją ir vandenį, specialistai pataria pirmiausia įvertinti turimus buitinius prietaisus ir atrasti galimybę prieš dešimtmetį ar dar anksčiau pagamintus gaminius pakeisti naujais, gerokai ekonomiškesniais.

  1. Daugiausia elektros energijos sunaudoja prietaisai, turintys kaitinimo funkciją: džiovyklės, elektrinės viryklės, virduliai, lygintuvai, šildytuvai.  Vieni neekonomiškiausių prietaisų yra B ir C energijos klasės džiovyklės.  Nusprendę įsigyti kažką iš jų, vertėtų gerai pasvarstyti ar tai – tikrai būtini daiktai į naują butą.
  2. Apie 25 proc. visos namų ūkyje išeikvojamos elektros energijos suvartoja šaldymo prietaisai. Raidėmis A+ ir A žymimi ekonomiški šaldytuvai, per metus suvartojantys 260–300 kilovatvalandžių (kWh) energijos, B – vidutinio ekonomiškumo šaldytuvai
  3. Išaugus šeimos poreikiams, galima rinktis didesnį šaldytuvą vietoj papildomo mažesnio. Atskiras didelis šaldytuvas sunaudoja apie 20 proc. mažiau energijos negu du mažesni modeliai, užimantys tokią pačią ar dar didesnę erdvę.
  4. Nestatykite šaldytuvo ar šaldiklio arti šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai ar orkaitė. Reikia saugoti prietaisą nuo tiesioginių saulės spindulių.
  5. Rinkitės tokią skalbimo mašiną, kuri pažymėta elektros energijos taupymo ženklu, taip sutaupysite 40-70% išlaidų elektros energijai.  Skalbyklės, atsidarančios priekyje, dažniausiai sunaudoja mažiau elektros energijos nei atsidarančios viršuje.
  6. Esant galimybei (idealiausias patarimas įsigijus naujus butus Kaune), į skalbyklę reikėtų atvesti šiltą, o ne šaltą vandenį, tada sumažės energijos poreikis vandeniui pašildyti.
  7. Pirkite garų rinktuvą, atitinkantį Jūsų virtuvės dydį bei viryklės rėžimus.
  8. Specialistai pataria naudoti indukcines virykles. Jos suvartoja gerokai mažiau energijos nei kiti prietaisai, nes karštis veikia tiesiai į puodą ar keptuvę.
  9.  Paskaičiuota, jog plaunant indus indaplovėje sunaudojama mažiau vandens, elektros energijos ir ploviklių nei plaunant po tekančia srove. Tad gal vertėtų įsigyti ir šią taupiąją „talkininkę“?
  10. Vanduo virdulyje užverda dukart greičiau nei ant elektrinės viryklės. Todėl, kraustydamiesi į naujus namus, geriau nebesivežkite šnypščiančio tarsi traukinys ant viryklės kaičiamo virdulio.

 

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *