Durų remonto gali prireikti dėl netinkamos jų priežiūros

durų remontasDurų remonto gali prireikti ne tik dėl ilgalaikio jų veikimo, bet ir dėl netinkamos jų priežiūros. Norint užtikrinti nepriekaištingą durų veikimą, jų furnitūra turi būti profilaktiškai reguliuojama kartą per 3-5 metus, o guminės tarpinės ir apkaustų mechanizmai sutepami bent kartą per metus.Nenaudoti stiprių valiklių, amoniako, cheminių medžiagų ar kitų stiprių valymo medžiagų, nes liesdamiesi su paviršiumi jie gali padaryti žalos.

  • Norėdami nuo durų pašalinti rimtesnius nešvarumus už dulkes, naudokite šiltą vandenį, o jei nepadeda – pasiruoškite tirpalą iš skalbimo miltelių, indų ploviklio ar specialios cheminės šiam paviršiui tinkančios medžiagos.
  • Niekada negramdykite dažyto ar lakuoto durų paviršiaus. Valymo skysčiai, ypatingai abrazyviniai milteliai, gali chemiškai reaguoti ne tik su duris dengiančiu laku, bet ir su pačia mediena. Tokio valymo pasekmės būna gana liūdnos – tenka arba restauruoti  arba keisti duris. Ne visi valikliai gali apsaugoti vidaus duris,  kartais net atvirkščiai – pakenkti, ypač  lakuotas duris (joms reikėtų naudoti specialų valiklį, tinkantį lakuotiems paviršiams). Spalvotu laku padengtas duris reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali sukelti nevienodą varčios išblukimą. Geriausia, jeigu durys yra padengtos laku, o ne vašku, kadangi vaško danga yra neatspari nešvarumams ir nuvalyti jų namų sąlygomis yra labai sunku.
  • Po durų montavimo rekomenduojama prašluostyti varčią poliruojančiu vašku, kad padengti paviršių apsaugine plėvele, kuri neleis durims drėkti arba džiūti.
  • Reikėtų nuolat tinkamai prižiūrėti slankiojančių durų ratukų takelius, išvalyti ten dulkes ir stebėti, ar niekur nekinta formos.
  • Plastikinės durys turi būti valomos muiluotu vandeniu ir medvilnine šluoste (jokių būdu negalima naudoti šiurkščių, abrazyvinių medžiagų). Plastikinės durys, visos jų judančios dalys ir uždarymo vietos bent kartą į metus turi būti tepamos specialiu tepalu (WD40, mašinos variklio alyva). Profesionalių durų remonto Kaune meistrų šiuolaikiškai atliekamas reguliavimas padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su rimtesniu durų remontu ar jų keitimu.

Valydami medines bei laminato duris ar dažytas jų dalis (įsprūdas) naudokite šiltą vandenį, švelnų muilą ar valiklį, pasirinkite švelnią kempinėlę, šluostę ar zomšos skiautę. Valyti reikėtų medienos tekstūros kryptimi. Durų valymui naudoti priemones skirtas natūralaus medžio baldų priežiūrai, jų nepatartina valyti drėgnomis servetėlėmis. Reguliuokite namuose drėgmės perteklių, nes  ant durų besikaupianti drėgmė pridaro itin daug žalos medinėms ar laminato durims, dėl ko greitai gali prireikti durų remontą Kaune atliekančių meistrų paslaugų.