Faneruotos durys ir jų priežiūra

Faneruotos durys dabar kaip niekada tapo labai pamėgtos visoje Lietuvoje. Faneruotos durys – tai yra medinės durys, arba pagintos iš medžio imitacijos, kurios turi vieną  geriausių kainos ir kokybės santykį. Vidaus durys yra  reikalingos visuose namuose, todėl, jeigu Jūsų durys jau yra labai senos – pats metas esminėms permainoms. Išsimatuokite visus parametrus, pagalvokite, kokio stiliaus, spalvos ir open doorsmedžiagos durų norėsite – ir pirmyn į paieškas. Dabar, kai pasirinkimas yra toks didelis – Jums gali būti kiek sunkiau rasti tai, kas Jums patinka, kadangi tokioje durų gausoje tiesiog pasimesti ir suklysti, galiausiai visai pamirštant, kas mums patinka. Niekada nepriimkime skubotų sprendimų. Jau geriau aplankyti kelias skirtingas parduotuves, palyginti kainas ir tik tada galutinai apsispręsti. Nepamirškite, kad perkant naujas vidaus duris, nesvarbu, ar jos bus plieninės, ar faneruotos durys – reikės dar pirkti ir durų staktas, bei specialius apvadus. Taigi, žvelgiant į galutinę kainą – reikia prisiminti ir šį apsektą.

Apskritai faneruotos ir visos medinės vidaus durys namuose turi nuolatos susidurti su daugeliu sunkių iššūkių, pavyzdžiui, su įbrėžimais, įskilimais, riebaluotų rankų žymėmis (kuo daugiau mažų vaikų namuose – tuo didesnes bėdas reikia iškęsti visoms vidaus durims), augintinių atnešamu purvu ir kita. Tokie dalykai nutinka kiekvieną dieną, todėl nenuostabu, jog duris tenka arba dažnai restauruoti, remontuoti, arba pakeisti naujomis. Taigi, jei jau vieną sykį įsigijote geras interjero duris – pasiruoškite nebūti toks aplaidus ir daugiau jomis rūpinkitės.

Faneruotos durys yra labai dažnai pasirenkamos dėl savo stilingumo ir gražios išvaizdos. O, kai vyksite šių durų rinktis – net ir patys nustebsite, koks dabar yra didelis dydžių, spalvų ir dizaino pasirinkimas. Rodos, galima ir rasti tokių durų stilių ir jų spalvų, kurie tiktų prie bet kokio namuose esančio interjero dizaino. Kalbant apie durų medžiagas ir spalvas, geriausia yra rinktis štai tokią medieną: ąžuolą, pušį, riešutą, ar vyšnią. Tai tik keli pavyzdžiai, tačiau jie yra labai skirtingi spalvų kontrastais ir savo stilistika. Faneruotos durys gali būti parduodamos dar neužbaigtos, arba kaip tik – padengtos tam tikrais lakais, ar kokiais nors kitokiais apsauginiais tepalais. Beje, jeigu nusipirkote ne imitaciją, o tikro medžio duris – galite jas palikti ir natūralias. Tai tikrai atrodys labai gražiai, ypač prie kokio nors kaimiško stiliaus, sodyboje ir panašiai. O jeigu pirksite vidaus duris, kurioms jau yra atlikta apdaila – pasidomėkite, kokia tai apdaila. Gal tai medienos beicas, ar kiti apdailos produktai. Vis dėlto apsauginės priemonės ant durų yra tikrai labai reikalingas dalykas, kuris labai pagerina ir palengvina kiekvienų vidaus durų priežiūrą. Galima sakyti padengėme duris ir jas tiesiog pamiršome. Tačiau, jeigu įsigysime nepadengtas duris – galėsime patys pasirinkti, kokios apdailos mes norime. Galėsime net ir persidažyti jas, kaip tik norime. Padengti blizgia, arba priešingai – matine apdaila. Yra net ir tokių durų dangų, kurios padeda apsaugoti vidaus duris nuo įvairių bjaurių dėmių.

Vis dėlto visiems durų pirkėjams reikia būti atidiems ir pasidomėti, ar jų įsigytoms durims tinka vienoks, ar kitoks apdailos būdas. Kai kurios medžiagos gali netikti vienokiai, ar kitokiais medienai, todėl visada reikia domėtis iš anksto.

Faneruotos durys – tai geriausias pasirinkimas žmonėms, kurie taupo pinigus. Šios durys yra tuščiavidurės, tačiau lengvos ir turi tikrai puikią kokybę. modernios faneruotos vidaus durys yra tikrai labai populiarios ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.