Faneruotos durys ir pirkėjų teisės

faneruotos durysDurys yra ta vieta, kur mums tampa aišku, ar svečiuose esame laukiami. Pagalvokite, jei nepranešę einame aplankyti draugų, žinodami, kad jie namuose… Ar išgirdę durų skambutį jie apsidžiaugia ir iš karto kviečia mus į vidų užeiti, ar taip ir stovi tarpduryje, laukdami, kol po keleto sakinių išeisime. Svetingumas – ne visų turimas bruožas, tačiau lietuviai yra pakankamai svetingi. Būna atvejų, kai durys plačiau atlapojamos užsieničiams nei saviems. Ką tai rodo? Nepasitikėjimą savimi. Juk lietuvis svečias niekuo neprastesnis nei užsienietis. Palikti gerą įspūdį turėtų norėtis ne priklausomai nuo žmogaus tautybės, o dėl kitų priežasčių. Ar atviros faneruotos durys, ar natūralaus medžio, ar šarvuotos durys, nesvarbu. Svetingumą lemia ne durų tipas, o žmogaus kultūra. Kultūringas žmogus savo svečio neišspirs. Su įmonėmis yra panašiai. Jos daro atvirų durų dienas, kai nori visuomenę supažindinti su savo veikla, pritraukti interesantų, būsimų darbuotojų, naujų užsakovų, žiniasklaidos dėmesio ir pan. Šioje situacijoje taip pat pagrindinį vaidmenį vaidina ne faneruotos durys, o kiti, svarbesni dalykai, nors renginio pavadinimas ir mini duris.

Kalbant apie durų pasirinkimą, tai faneruotos durys yra labai populiarios, gerai perkamos, nes pirkėjui yra įteigta, kad buto saugumas daugiau priklauso ne nuo durų tipo, o nuo užrakto. Dalis tiesos tame yra, todėl klientas tiesiog ieškosi gražių durų. O jų garso sulaikymas ir kiti dalykai kažkaip netyčiukais lieka užmiršti. Derėtų perkant duris prisiminti, kad faneruotos durys gali pasiūlyti ne tik grožį, bet ir kitas geras savybes. Pavyzdžiui, atsparumą temperatūrų pokyčiams. Juk žiemą laiptinės yra daug kur šildomos radiatoriais, kurių daugiabučiai dar neatsisakė… Žiemai pasibaigus jie išjungiami ir durys pajaus temperatūros pokyčius. Gryno medžio durys tai pajaus labiausiai, o faneruotos durys – žymiai mažiau. Šiomis dienomis faneruotos durys gaminamos daugelyje duris gaminančių įmonių. Tai reiškia, kad rinkoje faneruotos durys pirkėjui nėra deficitinė prekė ir jam nereikia skubėti perkant duris. Pirkėjas gali ramiai namie apgalvoti ir apžiūrėti daugybę durų pavyzdžių, kol ras sau tikrai tinkamas.

Faneruotos durys, pirktos internetu, pristatomos į namus, todėl klientui patogu duris greitai paruošti įstatymui. O pasiruošimo tikrai yra, nes keičiant duris reikia reaguliuoti ir staktos keitimą. Taip jau yra, kad staktos yra individualios ir vienų durų stakta netiks kitoms durims. Bet kai stakta bus pakeista, faneruotos durys jai tiks ir baigus darbus faneruotos durys atrodys labai dailiai. Tai ir yra rezultatas, kurio laukia kiekvienas klientas, kad prekė turėtų gerą prekinę išvaizdą ir pasižymėtų kokybe. Tada būna aišku, kad gamintojas yra sąžiningas, o pinigai išleisti ne veltui, kad yra kuo džiaugtis. Gamintojui kiekvienos faneruotos durys yra ypatingos, nes visos jos darbuotojų gaminamos su meile. Su mediena juk dirba tas, kas myli medį, kas nebijo sunkaus darbo ir yra darbštus. Fareneruotos durys nėra gryno medžio, bet medžio ploščių yra ir jose. Ne šiaip sau gi jos yra pigesnės už gryną medį, jos nėra pilnavidurės, jų vidus tiesiog užpildomas, bet tai nėra penkių centimetrų storio (ar daugiau) medžio lakštas. Dėl šios priežasties faneruotos durys turi būti internetinėse parduotuvėse aprašytos labai aiškiai, kad pirkėjas žinotų, ką iš tiesų perka. Tuo paremtos ir vartotojų teisės. Produkto sudėtis turi būti vieša, nes, pasikartosime, pirkėjas turi žinoti, ką iš tiesų perka, tik tada nesijaus apgautas.