Fibrocementas. Kas tai?

fibrocementasFibrocemento dangos privalumas – patikimumas, tokios plokštės yra atsparios ugniai (degumo klasė A), atšiaurioms klimato sąlygoms ir atmosferos poveikiui, temperatūrų svyravimams ir drėgmei, todėl visada būna pastovios formos ir matmenų. Fibrocemento plokštės skirtos gyvenamųjų, ūkinių ir komercinių pastatų išorinių sienų apdailai ir stogo kraigų pakalimams. Fibrocemento dailylentės populiarėja dėl savo fizikinių ir darbinių savybių – jos stiprios kaip betonas, lengvai montuojamos, ilgaamžiškos ir savo išvaizda yra panašios į medines lentas. Fibrocementinės fasadų plokštės gali būti naudojamos kuriant išraiškingus ir patvarius naujų, taip pat renovuojamų, pastatų fasadus. Plokštė sukurta taip, kad būtų atspari dėvėjimuisi ir ekstremalioms šiaurės oro sąlygoms, tokioms kaip dideli temperatūros ir oro drėgmės svyravimai.

Fibrocemento fasado danga atspari ultravioletiniams spinduliams, smūgiams, grybeliui, pelėsiams ir termitams bei yra neutralaus elektromagnetinio lauko. Pasižymi atsparumas vandeniui (nenaudokite eksterjero stogams ar nuolaidiems paviršiams dengti).

Šiame produkte nėra antipireninių priedų, asbesto, formaldehido ir kitų kenksmingų medžiagų, todėl yra saugi žmonėms ir gamtai. Fibrocementas – ekologiška medžiaga, gaminama iš gamtoje randamų žaliavų: portlandcemenčio, kvarcinio smėlio, stiklo, anglies pluošto ir stabilizuojamųjų priedų.

Plokštė yra lygaus paviršiaus, nepaprastai patvari ir atspari šalčiui ir drėgmei, todėl ji yra puikus pasirinkimas naudojant išorėje.  Tai – puikus pagrindas klinkerio ar kitų plytelių klijavimui. Dengiant fasadą fibrocemento plokštelėmis reikalingas medinis tvirtinimo karkasas,  fasado konstrukcija – ventiliuojama.Fibrocemento plokštė yra natūraliai pilkos spalvos, tačiau esant poreikiui ją nesunkiai galima nudažyti pasirinkta spalva. Fibrocemento dailylentės yra gruntuotos, o gruntas palengvina dažymo darbus ir sumažina dažų įgeriamumą. O svarbiausias privalumas, jog nuo jų nesilupa dažai. Svarbi šių plokščių savybė yra ta, kad jos atsparios graffiti piešiniams, t.y. jie neįsigeria į pagrindą ir yra lengvai nuvalomi.

Plokštės montavimas yra nesudėtingas ir greitas procesas, tai padeda sutaupyti laiką ir statybos sąnaudas. Gaminant dekoratyvines aplikacijas patariama dėvėti vilnones pirštines, kad išvengtumėte prakaito ir riebalų atspaudų. Fibrocementinės dailylentės sertifikuotos ir atitinka visus CE standartus.

Fibrocementinės lentos turi dar keletą specifinių savybių:

  • Nereikalaujantis didelių išlaidų montavimas (montuojant ant medžio konstrukcijos);
  • Estetiškai atrodantis padengimas su skirtingų spalvų gama;
  • Nereikalaujančios jokių staliaus įgūdžių;
  • Lengvai prikalamos vinimis arba prisukamos sraigtais be papildomo gręžimo.