Alternatyvus geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Geoterminė energija yra priskiriama alternatyviems energijos šaltiniams, kurie  naudojami šildymui ir vandens kaitinimui. Šildymui yra  naudojamas šilumos siurblys, kuris pumpuoja skystį iš grunto ir vėliau ją paverčia šilumos energija. Šis energijos šaltinis yra  priskiriamas atsinaujinančios energijos šaltiniams, todėl geoterminis šildymas yra saugus ir ekologiškas.  Žinoma, kol kas šis  šildymas dar tik įgauna savo pagreitį.  Kokius privalumus gali suteikti geoterminis šildymas?  Visų pirma,  žemė gerai akumuliuoja šilumą, sumažina dujų išsiskyrimo lygį, tai yra  natūralus ir ekologiškas šildymo būdas, jis ekonomiškas, jis nereikalaus dūmtraukio, šie energija  atsinaujina.  Kaip yra organizuojamas geoterminis šildymas? Tam, kad būtų montuojamos  geoterminės sistemos labai svarbu gruntas. Būtina turėti pakankamai didelį laisvą žemės sklypą. Vamzdynai  yra išklojami 20 cm.  Tai yra žemiau tos ribos kur užšąla gruntas. Vamzdynais teka driskos tirpalas, kuris  sugeria geoterminę energiją. Šis tirpalas nesušąla ir yra visiškai ekologiškai saugus. Gauta šiluma yra perduodama į namų šildymo sistemą.  Šis šildymo būdas vis labiau plinta tarp privačių ir užmiesčio namų savininkų. Šios sistemos  funkcionavimas yra visiškai ekologiškai saugus yra naudojami žemės šilumos resursai, juk kelių metrų gylyje grunto temperatūra gali svyruoti nuo -5 iki +80 C.  Tam, kad būtų  sumontuotos šios šildymo sistemos yra būtina išgręžti kelis  gręžinius, kurių gylis nuo 30 iki 50 metrų, o skersmuo  daugiau nei 10 cm.  Bendra  suma turi būti apie 200 metrų.   Norint, kad sistema tinkamai funkcionuotu yra reikalinga elektros energija, tačiau jos sąnaudos palyginus  su elektrinio katilo naudojimu sumažėja  5 kartais.

Geoterminis šildymas savo sudėtyje turi natūralų  šilumos šaltinį, šilumos  siurblys,  šildymo prietaisai, elektros energijos šaltinis užtikrina  siurblio  funkcionavimą.  Pagrindinės grandis šioje sistemoje yra  šilumos siurblys, kuris maksimaliai panaudoja  žemės šilumą ir ją paverčia į visavertę energiją. Štai koks  veikimo principas. Efektyvios  šildymo sistemos sukūrimas  privačiam namui labai dažnai yra sudėtinga užduotis, kuri  reikalauja  ypatingo santykio. Kadangi nuolat brangsta energija ir kuras, tradiciniai šildymo būdai labai dažnai tampa brangūs ir ekonomiškai neefektyvūs.  Atsižvelgiant į tai vis daugiau populiarumo rinkoje įgauna  būtent  geoterminis šildymas.  Šis būdas tai yra patraukli alternatyva, kuri gali pakeisti  tradicinius šildymo variantus. Žinoma, šios sistemos montavimas kainuoja pakankamai brangiai, tačiau patikėkite jis  gali atsipirkti jau po kelių metų.  Nuolat besivystančios  technologijos padarė taip, kad dabar galima  išgauti energiją iš žemės.  Apie 98 procentus  saulės šilumos, kuri patenka ant žemės grunto yra išsaugoma  jos  gilumoje.  Jos kiekis yra toks didelis, kad jos pakaks namo apšildymui net žiemos laikotarpiu.  Pagrindinė geoterminio šildymo sistemos užduotis yra ta, kad speciali įranga šią energiją turi  paversti į šilumą.

Geoterminis šildymas nežiūrint į tai, kad šis  būdas yra labai  efektyvus, kol kas dar nėra  labai populiarus ir dažnai sutinkamas, kadangi visa sistemos įranga ir montavimas kainuoja brangiai ir dažniausiai atsiperka praėjus penkeriems metams.  Tai tampa labai didele kliūtimi tiems kas nori turėti efektyvų ir nebrangų šildymą savo namuose, tačiau tuo pačiu bijo dideliu finansinių investicijų. Geoterminis šildymas turi labai ženklius ir svarbius privalumus, geoterminė energija yra prieinama ir neribojama, nepriklausomai nuo  metų laiko ir vietos, kurioje jūs gyvenate. Šis šildymas yra ekologiškai saugus, jums mažai kainuos sistemos naudojimas. Verta pasakyti, kad geoterminė energija savaime yra nemokama. Išlaidų šaltinis yra tik elektros energija.