GPS navigacijos – geriausios patarėjos kelionėje

gps navigacijaGPS navigacijos parodys trumpiausią kelią, suplanuos maršrutą iki reikiamo taško, parodys, kokiu greičiu važiuodami galite pasiekti pageidaujamą vietovę, nesvarbu, ar tai bus Lietuva, Europos ar net kažkuri pasaulio šalis. Važiuojant nepažįstamais keliais GPSnavigacijos pagalba galima rinktis trumpiausią, greičiausią, pėsčiųjų, mokamų kelių vengimo variantus. Globalinė padėties nustatymo sistema GPS (Global Positioning System) yra palydovinė radionavigacijos sistema, leidžianti vartotojams spręsti navigacinius uždavinius įvairiu laiku ir įvairiose Žemės vietose. GPS imtuvai priima radijo signalus iš trijų arba daugiau (net iki 12-os vienu metu) palydovų, ir pagal juos specialiais algoritmais apskaičiuoja imtuvo buvimo vietos koordinates bei kitus parametrus.

GPS navigacijos pagal konstrukciją skirstomos į:

  • Montuojamas (gaminant transporto priemonę įmontuojama gamykloje arba vėliau);
  • Portatyvines (atskiros navigacijos arba programos, kurias galima instaliuoti į išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius).

GPS navigacijos su senais žemėlapiais planuoja maršrutą netiksliai, gali vesti prieš eismą. Įmanoma įsigyti GPS navigacijas su nemokamu žemėlapių atnaujinimu visą jų naudojimo laikotarpį. Teiraukitės šio privalumo pirkdami ją savo automobiliui. Dar keli naudingi privalumai: lietuviškas (arba daugiakalbis) meniu su įgarsintais nurodymais lietuvių, rusų, lenkų, anglų ir kt. kalbomis; įspėjimai apie priekyje esančius greičio radarus; balso pranešimai; dieninis ir naktinis režimai; sensorinis ekranas. GPS navigacijos gali būti ir su įspėjimų apie pavojingas vietas kelyje funkcija, o tai ypač naudinga dažnai važiuojantiems į svečias šalis ir nepažįstantiems jų kelių. Be to, GPS navigacijos gali būti naudojamos ir kaip vaizdo ar garso grotuvai, jos naudojamos ir nuotraukų ar dokumentų peržiūrai. Įmanomas automatinis maršruto perskaičiavimas, nukrypus nuo suplanuoto maršruto

Su išorine baterija automobilines GPS navigacijas galima paversti puikiu pagalbininku ne tik jį vairuojant, tačiau ir išlipus iš automobilio, pvz. pasivaikščiojimams po mišką. Daugumą automobilinių GPS navigacijų turi vidinę bateriją, su kuria galėsite pasivaikščioti po mišką ar miestą iki 2-3 valandų.

Tiems vairuotojams, kurie įpratę važinėtis Lietuvos keliais ir čia nereikia jokių prietaisų, GPS navigacijos tikrai bus vertingas patarėjas vykstant automobiliu į kelionę. Tačiau jei jos vyksta ne itin dažnai ir įsigyti nemažai kainuojančią GPS navigaciją nėra galimybių, kelionei ją galima tiesiog išsinuomoti. Tačiau patariama tuo pasirūpinti Lietuvoje, nes kitose šalyse nuomos paslaugos gali būti žymiai brangesnės.