GPS seklys – ir vilkikui, ir šuniukui

gps seklysGPS seklys padės tiksliai žinoti, kur ir kada randasi susidomėjimą keliantis automobilis. gps (Global Positioning System) seklys gali nustatyti reikalingą objektą maždaug dviejų metrų tikslumu. Kaip veikia šis gudrus įrenginys? GPS seklys savo atmintyje kaupia automobilio maršrutą, su juo susijusias detales ir visa tai perduoda į serverį (arba sms žinute). Norimos informacijos kiekis priklauso nuo gps seklio sudėtingumo, kuo jo mechanizmą sudaro daugiau detalių, tuo jis geba daugiau kaupti informacijos. Pavyzdžiui, išleidus į tolimą kelionę krovininį automobilį, galima žinoti, kada užvedamas ir išjungiamas jo variklis, kiek kuro jo bake, stebėti judėjimo greitį bei kryptį, paduodamo į variklį ir grįžtančio kuro kiekius ir net temperatūrą.

Sekliu nuo neatmenamų laikų buvo laikomas žmogus, sekantis ir stebintis, ką veikia tam tikras objektas. Tačiau gps seklys tikrai nėra toks paslaptingas ir susijęs su detektyvine veikla. Vertinant jo funkciją perduoti duomenis ir tokiu būdu derinti sudėtingą logistikos sritį, tai gps seklys greičiau dirba naudingą darbą. Jei į tolimas šalis išleidžiamas krovininis automobilis su itin vertingu kroviniu, jo šeimininkas, mūsų šalies verslininkas, nori būti užtikrintas, kad laiku vežamas krovinys pasieks jo kolegas, esančius už tūkstančių kilometrų. O štai logistikos įmonės darbuotojai gali planuotis, kuriuo metu iškrovęs krovinį vairuotojas galės pasikrauti naują, tai padeda sklandžiai planuoti darbus, netrukdant telefonu vairuojančio ir įtemptą darbą dirbančio vilkiko vairuotojo.

Kokiais intervalais bus siunčiama informacija, galima nustatyti pačiam vartotojui. Netgi tais atvejais, jei kelionėje dingtų mobilusis ryšys, gps seklio vidinėje atmintyje bus išsaugoma iki 15000 įrašų, o ryšiui atsiradus, visi duomenys bus persiunčiami GPRS kanalais.

Tačiau, kaip ir „užkoduota“ paties termino „gps seklys“ pavadinime, šis įrenginys gali būti montuojamas prie norimo sekti automobilio. Tuomet gps seklys padės sužinoti jo važiavimo maršrutus, perspės, jei jis atsiras už nustatytų ribų, Jautriai reaguojanti gps antena  veikia bet kur paslėpta automobilyje arba lagamine. gps seklyje esantį mikrofoną pagal pageidavimą galima perjungti į pasiklausymo režimą.

GPS seklys gali sekti ir į lauką pabėgusį šunį. Ne visuomet savo augintinį galima vesti su pavadėliu – jis, rodos, ramiai lakstęs po kiemą, jau ir nuklysta kur nors gatvele, pro vartus pasprukęs. Vertinant veislinių šunų kainas, tikrai verta jiems įtaisyti gps seklį, kad būtų žinoma, kur skubiu atveju lėkti jo ieškoti.

 

GPS seklį galima naudoti kaip signalizaciją.