Granuliniai katilai jau kurį laiką karaliauja daugelyje namų

Granuliniai katilai jau kurį laiką karaliauja daugelyje namųApie tai, kaip kuo pigiau ir efektyviau apšildyti savo namus, galvoja kiekvienas individualaus namo savininkas. Granuliniai katilai, krosnys su malkomis, centrinis šildymas – tai tik dalis šiandieninių pasirinkimų. Dabar jau pamažu žmonės ėmė daugiau rūpintis ir ekologija. Ir ne tik bendrąja prasme, tačiau galvojant apie savo namus. Bent jau namų ekologija yra išties svarbi. Juk mes galvojame ne tik apie save, bet ir apie savo šeimą. Būtent todėl dabar ir populiarėja ir granuliniai katilai. Tai vienas ekologiškiausių ir tuo pačių nebrangiausių namų šildymosi būdas. Jums tereikia tik žinoti, kur galima įsigyti tokius kokybiškus katilus ir kaip apskritai jais naudotis.

Granuliniai katilai – tai automatizuotas, užtikrintas ir patikimas šildymas Jūsų namuose. Tokiuose vadinamuose katiluose yra deginamos specialios granulės iš medienos ir popieriaus atliekų. Tai pramoninis taikymas. Jei gyvenate šaltoje klimato zonoje, Jums greičiausiai svarbiausias dalykas yra energijos vartojimo efektyvumas. Todėl granuliniai katilai Jums yra tikrai novatoriškas sprendimas. Iš piūros granulių katilas gali priminti paprastą viryklę su stiklinėmis durimis. Tačiau čia iš tikrųjų yra kitaip. Šie katilai yra įrengti taip, kad netrūktų nei dizaino, nei kokybės. Čia dizaino savybės kaip tik daro taip, kad tokiu katilu buvo nesunku naudotis ir tuo pačiu paprasta prižiūrėti.

Granulės – tai yra tankiai suspaustos atliekos iš medžių žievių, skeveldrų, pjuvenų. Taip pat popieriaus plaušų, augalinių pluoštų. Patogiausia yra įsigyti maišus po 18 kilogramų. Šių granulių degimo liepsna yra labai efektyvi ir nekenksminga aplinkai. Toks kuro šaltinis neprisideda prie miškų naikinimo (kaip kad kūrenimasis malkomis). Granulės po savęs nepalieka daug pelenų ir neišskiria daug dūmų. Beje toks šildymosi būdas yra labai efektyvus, kadangi nereikia dažnai katilų pildyti granulėmis. Paprastai to užtekti turėtų vieną kartą dienoje. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, žiemos metu – tik du kartus per savaitę. Šiaip toks dalykas yra nustatomas remiantis namų termostatu. Taip yra išgaunamas nekintamas šilumos kiekis.

Kitas vienas labai didelis privalumas yra tas, jog granuliniai katilai taip švariai dirba, jog net nėra jokio tikslo namuose būti įsirengus mūrinio kamino. Paprastai pakaktų ir visiems įprasto metalinio dūmtraukio. Juos ir įdiegti yra paprasčiau ir po to išlaikyti, bei prižiūrėti. Išmetimo vamzdžių tikrai nereikia taip dažnai valyti, kaip, kad deginant malkas. Na o pelenams surinkti yra naudojama speciali granulinio katilo šiukšlių dėžė.

Kalbant apie ekonomišką granulių deginimą, katilai gali pasiūlyti ir puikią oro cirkuliacijos sistemą. Į ją nuolat įeina deguonies prisotintas oras ir išeina panaudotas oras. Tačiau skirtingai nuo kitų katilų, granuliniam katilui bus reikalinga elektros energija. Ji yra reikalinga tam, kad veiktų termostatas, automatizuota padavimo sistema ir ventiliatorius. Jei iš kitos pusės, šie katilai Jums atrodė patsekonomiškiausias sprendimas, reikia dar atsižvelgti ir į elektros sąnaudas. Taip pat prie bendros kainos reikia dar pridėti ir montavimo išlaidas. Gerai yra tai, jog šie katilai yra labai universalūs, todėl tiks ir tais atvejais, kai norite šildyti tik vieną kambarį, ir tada, kai visą didelį namą.

Lietuvoje tokie katilai dar yra naujovė. Nors nedidelė. Vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi būtent šį šildymosi būdą, nes atsižvelgia ir į naujoves rinkoje ir į ekologinius klausimus. Visada galite tiesiog pasikonsultuoti su jau katilus turinčiais asmenimis. Geriausi atsiliepimai yra būtent jų atsiliepimai.