Ką rinktis – lazerines ar rašalines spausdintuvų kasetes?

lazerines kasetesLazerines kasetes ar rašalines kasetes pildyti lengviau, kai jos nustoja veikti? O kokį spausdintuvą rinktis, kad ir su juo būtų kuo mažiau problemų? Štai keletas patarimų, atsakysiančių į šiuos klausimus.

Populiariausios yra šios spausdintuvų rūšys: rašaliniai, lazeriniai, smulkiajame versle plačiai naudojami daugiafunkciniai įrenginiai. Nuo to, kokį spausdintuvą įsigysite, priklausys ir jų kasečių – rašalinių ar lazerinių – pasirinkimas.

Rašaliniai spausdintuvai dažniausiai naudojami namų sąlygomis ir yra mėgiami dėl greito spausdinimo, yra pigesni nei lazeriniai ir turi aukštos kokybės spalvoto spausdinimo funkciją, o tuo pačiu ir užima nedaug vietos. Tačiau rašalinės kasetės nėra pigios. Kai kurie spausdintuvai turi tik dvi rašalines kasetes (juodą ir spalvotą), kiti, šiek tiek brangesni, spalvotą rašalinę kasetę yra padalinę į atskiras spalvų kasetes. Pasibaigus kažkurios spalvos dažams, nebereikia keisti visos spalvotos kasetės, o tik pakeisti tą vieną konkrečios spalvos kasetę. Tačiau ilgiau nenaudojant, gali išdžiūti rašalinės kasetės turinys, ko nebūna lazeriniuose spausdintuvuose. Rašalinės kasetės yra pildomos rašalu, kuris patekęs į kasetę per joje esančias skylutes mikroschemos valdymo pagalba yra pateikiamas ant popieriaus lapo.

Lazeriniai spausdintuvai yra daug patvaresni už rašalinius ir žymiai greičiau atlieka savo darbą, tačiau yra tikrai nepigūs. Lazerines kasetes sudaro ne rašalas, o specialūs milteliai ir jos yra gerokai brangesnės nei rašalinės kasetės. Tačiau lazerinė kasetė yra daug didesnė ir yra pajėgi atspausdinti keletą tūkstančių ar net daugiau lapų (tuo tarpu kai rašalinės kasetės pagalba – apie 300–400 lapų). Jei namuose retai spausdinate, tuomet rinkitės lazerinėmis kasetėmis pildomą spausdintuvą, nes jis ilgiau neuždžiūna.  Lazerinio spausdintuvo trūkumas, jog nesugeba taip kokybiškai atspausdinti nuotraukų, kaip rašaliniai. Spalviniai lazeriniai spausdintuvai tiesiog netinka nuotraukoms spausdinti, nes yra skirti spalvotiems dokumentams ir grafikams. Ir tai – ne vienintelė bėda: jam prireiks nemažai vietos, o ilgokai „padirbęs“ nuo kaitinimo elementų skleidžia tam tikrą kvapą, tad vieta turėtų būti puikiai ventiliuojama. Beje, lazerinių kasečių milteliuose yra kenksmingų sveikatai medžiagų, ir spausdinant į aplinką išsiskiria ozonas.  Pildant lazerinę kasetę įpilami milteliai, tačiau reikia ne tik papildyti kasetę, bet ir pakeisti mikroschemą arba nulaužti programinę įrangą.

Daugiafunkciai įrenginiai yra patys universaliausi ir spausdina tiek dokumentus, tiek aukštos kokybės nuotraukas, tačiau tuomet prireikia dažniau keisti rašalo kasetes. Jie geba ne tik spausdinti, bet ir skenuoti, kopijuoti ir faksuoti, tačiau vienu metu gali atlikti tik vieną iš šių išvardintų darbų. Rašaliniai įrenginiai gali ne tik spalvotai spausdinti, bet ir spalvotai faksuoti dokumentus ar nuotraukas.

 

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *