Kaip išmokti norvegų kalbą?

norvegu kalbos kursai klaipedojeNorvegija vilioja daugelio šalių gyventojus ne tik dėl savo įstabios gamtos, bet ir dėl galimybių rasti neblogai apmokamą darbą. Tačiau, ko gero, suprantate, kad, norint rasti gerą darbą, greičiausiai nepakaks mokėti tik anglų kalbą. Žinoma, dauguma Norvegijos piliečių geba gerai šnekėti anglų kalba, tačiau žmogus, turintis bent jau jų gimtosios šnekamosios kalbos pagrindus, visada bus labiau vertinamas. Išvada – reikia bent šiek tiek išmokti norvegų kalbą ir tik tada pradėti ieškoti realių darbo perspektyvų šioje šalyje.

Norvegų kalbos kursai Klaipėdoje gali Jums padėti išmokti norvegų kalbą gana greitai ir nesunkiai. Kalbos kursų netrūksta visuose Lietuvos miestuose, tačiau norvegų kalbos kursai Klaipėdoje siūlo geresnes galimybes. Tačiau prieš tai susipažinkite apie norvegų kalbą bendrai ir patarimus, kurie padės geriau įsisavinti tai, ko pramokote kalbos kursuose.

Norvegų kalba – tai Šiaurės germanų indoeuropiečių kalba, kuri yra glaudžiai susijusi su Danija, Švedija, bei Islandija. Norvegų kalba turi dvi rašytines formas – „nynorsk“ ir „bokmal“, o taip pat ir nemažai sakytinės kalbos tarmių variantų. Tiek„nynorsk“, tiek „bokmal“ naudoja lotynišką abėcėlę ir turi tris raides, kurių nėra lietuvių kalboje (æ, ø ir å). Norvegų kalba kalba daugiau nei 5 milijonai gyventojų šalyje ir daugiau nei 63 000 žmonių už Norvegijos ribų. Todėl pačioje kalbos mokymose pradžioje, geriausia yra sutelkti dėmesį į vieną tarmę ir į „bokmal“ rašybą bei gramatiką ir tik vėliau mokintis kitų tarmių.

Jei dar gerai nemokate norvegų kalbos – nesijaudinkite. Stenkitės kalbėti taip, kaip mokate ir kuo daugiau šią kalbą vartokite savo gyvenime. Būdami namuose galite ant lapuko susirašyti daiktus, kuriuos matote aplink save ir tada bandyti sugalvoti ir užsirašyti po kelis skirtingus sakinius su tais žodžiais.

Jei turite draugų ar giminių, kurie moka norvegų kalbą – paprašykite, kad su Jumis imtų kalbėtis tik norvegų kalba. Sugalvokite mintyse keletą bendrinių frazių ir po truputį keiskite daiktavardžius ir veiksmažodžius juose. Tokiu būdu, Jūs nesunkiai priprasite prie sakinių struktūros.

Taip pat žiūrėkite Norvegijos televiziją, mėgstamus savo filmus norvegų kalba (pradžioje galite įsijungti lietuviškus arba angliškus titrus). Klausykite norvegų radijos ir stenkitės kažką veikti namuose, kol klausotės. Tokiu būdu, Jūs ne tik greičiau pramoksite norvegų kalbą, bet ir iš arčiau susipažinsite su Norvegijos kultūra ir humoro jausmu. Kai kalbą jau šiek išmoksite – skaitykite norvegijos laikraščius ar knygas.

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *