Kaip pasirinkti geras lauko duris?

durysLauko durys – tai svarbiausias namų akcentas, kuris turėtų palikti gerą pirminį įspūdį. Gerai įrengtos durys ženkliai padidina namo vertę ir gali net gi padėti sutaupyti apie 10 procentų energijos išlaidų. Tačiau sunkiausia yra nustatyti, kokias lauko duris pasirinkti, kad jos ne tik gražiai atrodytų ir papildytų viso pastato eksterjerą, bet ir suteiktų gausybę kitų gerų privalumų.

Pagrindinis dalykas, kuris yra labai svarbus – tai durų funkcionalumas. Kad galėtume įsigyti funkcionalias duris, pirmiausia reikėtų susipažinti su įvairiomis durų medžiagomis. Žinodami skirtingų medžiagų privalumus, susiaurinsime savo durų paieškas.

Medinės durys

Tai vienas iš populiariausių durų pasirinkimų. Daugelis šiuolaikinių medinių durų gamintojų naudoja daugiau faneros, nei pačios medienos durų gamybai. Šis būdas yra efektyvumas, nes tokios durys yra žymiai tvirtesnės, neturi polinkio deformuotis, esant blogoms oro sąlygoms, bei yra pigesnės, todėl sutaupo Jūsų biudžetą. Tačiau fanerą reikia rinktis labai atidžiai, kad ji būtų pakankamo storio, nes per plonos durys gali būti lengvai pažeidžiamos.

Jei rinksitės gryno medžio duris, atminkite, kad nors jos yra gražios, tačiau reikalauja ir didesnės priežiūros. Medis yra jautrus drėgmei, todėl durys gali deformuotis, įtrūkti. Rinkitės blizgią apdailą arba prašykite apsauginės durų apdailos, tam, kad prailgintumėte durų tarnavimo laiką.

Šarvuotos durys

Šios durys turi labai puikias izoliacines savybes. Jos visiškai izoliuoja iš gatvės ar laiptinės sklindančius garsus. Todėl namuose yra padidinamas komfortas. Be visa to, šarvuotos durys labai efektyviai sumažina energijos išlaidas. Tačiau verta žinoti, kad šarvuotos durys iš plieno paprastai turi trumpesnį tarnavimo laiką, nei medinės. Plienas gali surūdyti, todėl ne visada tinka tose vietovėse, kur yra atšiaurios klimato sąlygos. Tačiau, jei gyvenate bute, šios durys puikiai tiks, nes nebus tiesioginio kontakto su lauku.

 

Jei jau išsirinkote durų medžiagą, galite pradėti galvoti, kokios spalvos norėtumėte lauko durų? Stenkitės išlaikyti bendrą namų spalvų toną, tačiau nepabijokite ir eksperimentuoti. Jei Jums trūksta idėjų, pasikonsultuokite su interjero dizaineriu.