Kiemo ir garažo vartai – pilnaverčiam patogumui

garazo vartaiKiemo vartai, garažo vartai – tai, kas pasitinka jus, sugrįžusius į namus po sunkių dienos darbų. Jų išvaizda, estetinis grožis, derėjimas prie bendros aplinkos vaizdo, bei apsauga nuo praeivių žvilgsnių, žinoma, yra labai svarbus dalykas. Nesiginčijant esminė yra ir jų apsauginė funkcija: juk nuo to, ar sugebės šios užkardos apsaugoti nuo pašalinių ir ne itin geranoriškai nusiteikusių asmenų, priklauso šeimininkų ramybė. Tačiau žymiai aktualesnis kiemo bei garažo vartų požymis – jų patogumas. Nuo to, kiek jūsų pastangų kaskart prireikia, kai grįžtate namo lyg „išsunkta citrina“, gali būti vertinamas kiemo vartų, garažo vartų gerumas. Tad būtent tokias kasdieniškas situacijas turėtumėt įsivaizduoti jau tada, kai planuojate namo projektą, jo aplinką ir gerbūvį.

Kiemo vartai skirstomi į varstomus (dviejų varčių) ir į slankiojančius. Stumdomų (slankiojančių) vartų konstrukcija juda į dešinę ar į kairę. Tokio pobūdžio kiemo vartai vertinami dėl gebėjimo sutaupyti erdvę, ypač jei kieme itin mažai vietos bei patogumo atšiauriomis mūsų krašto žiemomis – ankstyvą rytą tikrai nereikės mojuoti sniego kastuvu, kad pro vartus išvažiuoti iš kiemo. Vartų automatika pateisins jūsų lūkesčius tik tuomet, jei bus tinkamai parinkta pagal vartų svorį ir konstrukciją, bei teisingai sumontuota. Ją montuojantys meistrai turėtų pasirūpinti, kad šeimininkams su vartų automatika nereikėtų vargti dingus elektros srovei. Klasikiniai, iš senų senovės pažįstami atveriami kiemo vartai mėgiami dėl jau įvertintos konstrukcijos patvarumo ir ilgaamžiškumo. Varstomi vartai gaminami iš medžio, metalo ir yra tvirtinami ant metalinių ar betoninių stulpų, o pagrindinė konstrukcinė jų dalis yra kvadratinis rėmas su vyriais.

Ieškantiems garažo vartų teks rinktis iš: plokštuminių pakeliamų, susukamų, filinginių, segmentinių, žaliuzinių ar paprastų atveriamų. Norint išvengti sudėtingo galvosūkio, šiuo atveju neapseisite be profesionalaus patarimo.

Pramoniniai ar garažo vartai ir jų valdymo sistemos privalo turėti sertifikatus, patvirtinančius, kad jie – vienas gaminys. Taigi, pirkdami garažo vartus, Jūs įsigysite pilnai tarpusavyje suderintą ir kokybišką vartų konstrukciją, kuri turės ir sertifikatą valdymo pavaroms.

Vienas minusas, kad slankiojančių vartų įrenginys ar pavarų sistema yra brangesnė nei varstomų. Tačiau kas sakė, kad patogumas nekainuoja?..

Taigi ieškantiems pilnavertiško patogumo vertėtų kreiptis į įmones, prekiaujančias šia produkcija, kadangi tik jie profesionaliai geba suderinti garažo vartų ir pačio kiemo vartų valdymo pavaras, kad jos veiktų be priekaištų.

 

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *