Kokios yra seniausios namų statymo medžiagos?

rastiniai namaiMaždaug prieš 10 000 metų, žmonės ėmė daryti esminius pokyčius savo gyvenime. Nutolo nuo savo klajoklių gyvenimo ir ėmė vis ilgiau apsistoti vienoje vietovėje. Laikui bėgant, sėslus gyvenimas atnešė daug problemų, nes gyvenimas urvuose ar prisidengiant gyvulių oda tapo nepatogus. Tada ir imta ieškoti patvaresnių medžiagų, iš kurių būtų galima kurti ilgalaikius būstus. Per ilgą laiką žmogus išmėgino ir naudojo daugybę medžiagų, siekiant patenkinti vis kintančius poreikius. Čia pateikiamos penkios medžiagos namo statymui, kurios yra pačios seniausios, bet tokios geros, kad yra naudojamos iki pat šių dienų:

 

  1. Mediniai namai arba rąstiniai namai. Rąstiniai namai yra šiek tiek naujesnis variantas nei mediniai, tačiau privalumai yra panašūs. Mediena gali būti naudojama kaip pagrindinė namo medžiaga arba gali būti naudojama kartu su kitomis medžiagomis. Medis gali būti naudojamas kaip atraminė medžiaga arba kaip dekoratyvinė. Palyginti su akmenimis, mediena yra lengva medžiaga. Tai stipri medžiaga, kuri tuo pačiu yra atspari drėgmei. Tiesa, nėra atspari termitams, tad vertėtų namą padengti specialiais chemikalais. Tačiau, vis dėlto, kokybiškai pastatytas medinis namas Jums laikys tikrai ilgai. Faktai liudija, kad seniausias pasaulyje medinis namas stovi Japonijoje. Jis buvo pastatytas maždaug 8 amžiuje.
  2. Plytiniai namai. Pastaruoju metu tai vienas dažniausių pasirinkimų, statantis namą. Plytiniai namai geriau tinka, gyvenant sausoje klimato zonoje. Esant labai dažnam lietui, plytos purvinasi. Tai patvari ir atspari ugniai medžiaga.
  3. Akmenys. Pastaruoju metu pastebėta, kad žmonės mėgsta akmenis naudoti kaip dekorą savo name – dažniausiai daro akmeninius pamatus, arba puse namo apačioje iš jų, kitą pusę – plytinę arba medinę. Šią medžiagą yra gana sunkoka pastatyti.
  4. Betoniniai namai. Betonas buvo pripažintas kaip puiki medžiaga tik apie 1860 metus, kai buvo suprasta, kad jis turi labai didelį patvarumą. Daugelis daugiabučių Lietuvoje yra pastatyti iš betoninių blokų.

 

 

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *