Namų šiltinimas naudojant patikimas medžiagas

 

Namų šiltinimasPapildomas   sienų  apšildymas padidins jūsų  namo temperatūrą  iki patogių 25 laipsnių, kad jūs galėtumėte  jaustis  patogiai ir šiltai.  O kas turi tik individualų šildymą  arba  moka  tik  už faktinį  suvartojimą taip pat  sugebės  dar ir sutaupyti pinigus  už šildymo paslaugas. Šiuo metu  egzistuoja labai daug šilumą izoliuojančių medžiagų.  Taigi reikia  žinoti  kokias medžiagas geriau pasirinkti, kad  būtų  tinkamai atliktas namų šiltinimas.  Vienas iš geriausių sprendimų yra  šiltinimas  naudojant putas. Natūralu, kad kiekviena medžiaga turi savo privalumus  ir trūkumus.  Reikia labai  atidžiai išanalizuoti  kokiomis savybėmis  gali pasigirti  vienokia  ar kitokia medžiaga.  Nežinant montavimo  technologijos, pagrindinių sąvokų, tokių kaip rasos taškas tiesiog bus neįmanoma  teisingai  atklikti namo šiltinimo.  Kalbant  apie medinius namus galima  pasakyti, kad vyrauja nuomonė jog jie yra patys šilčiausi, ekologiškiausi  ir patogiausi gyvenimui. Taip yra, kadangi sienos, kurios  kvėpuoja puikiai išsaugo  šilumą pastato viduje.  Tačiau ne visada  medinės sienos  storio pakanka, kad  būtų galima pasipriešinti stipriems šalčiams.  Šiuo  atveju yra  atliekamas išorinis  šiltinimas, o kad sluoksnis  nesudrėktų  nuo kondensato ir neprarastu savo savybių į medinio namo pyragą yra dedama  garų izoliacija.

Nepriklausomai nuo to, iš išorės  ar iš vidaus  atliekamas namo šiltinimas, tačiau  garus izoliuojanti plėvelė  būtinai turi  būti   apšildytų sienų pyrage.  Ji yra montuojama  arba tarp izoliatoriaus  sluoksnio arba  patalpos  viduje.  Pagrindinė šio  barjero  funkcija neleisti  sudrėkti šilumą izoliuojančiam  sluoksniui.  Namų šiltinimas iš išorės prasideda nuo  sienų  apdirbimo antiseptikais, kurie neleidžia, kad mediena būtų pažeista grybelio ir puvėsio.  Tarpai medinėse  šienuose turi  būti  sandarūs. Vėliau gali  būti atliekami  kiti darbai, kurie yra ne ką mažiau svarbūs. Turi  būti montuojami grebėstai, jie tvirtinami varžtais.   Jie yra montuojami kaip  horizontalios  ir  vertikalios  nukreipiančiosios,  praktiškai atitinka  šilumą  izoliuojančios medžiagos  plotį, 1 cm  mažesni, kad  galėtų tvirčiau priglusti  savo vietoje.  Mediniai namai praktiškai nėra  apšildomi iš vidaus, kadangi tai gali pažeisti mikroklimatą ir padidins  drėgmės lygį patalpoje. Na ir žinoma ženkliai sumažins  gyvenamą plotą. Jei  šis  sprendimas  vis dėl to  buvo priimtas tokiu  atveju  būtinai turi  būti  atlikta garų izoliacija, turi  būti uždedama  speciali membrana tarp izoliuojančios medžiagos ir išorės.

Vienas  iš geresnių variantų, kai yra  atliekamas  namų šiltinimas tai yra  mineralinė  vata. Tai yra  ekologiškai švari medžiaga, kuri yra parduodama kaip plyta  arba kaip rulonas, kurie ženkliai padidina  šilumą išsaugančius parametrus ir patikimai  apšildo namo sienas tiek iš vidaus, tiek  ir iš išorės. Tam, kad būtų tinkamai apšildytos  namo sienos praktiškai niekada  nėra naudojamos  medžiagos, kurios praleidžia daug drėgmės, kurios  viduje  sukuria termoso  efektą, kuris  trukdo  tinkamai  cirkuliuoti  orui namo viduje ir  išorinėje  terpėje.  Be to,  priešingai  nei mineralinė  vata, kai kurios medžiagos yra degios, kadangi  jų  sudėtyje  yra polimerų, kurie  skatina degimo procesą ir  išskiria  nuodingas medžiagas, nuodingas   dujas.  Taip pat, kad jūsų namas jums tarnautu ilgai į  namo šiltinimo pyragą  turi  būti  dedama  garus izoliuojanti plėvelė. Tai būtina, kadangi  yra  efektyviai  sulaikomas kondensatas ir išvengiama izoliuojančios  medžiagos drėgmės  sukaupimo.    Toks namų  šiltinimas  suteikia galimybę jam kvėpuoti, jo viduje  formuojasi palankus mikroklimatas. Atitinkamai medinis namas tampa šiltesniu ir ekonomiškesniu, kai  ateina šildymo sezonas, o sveikas  klimatas  patalpos  viduje nebus pažeistas. Namų šiltinimas turi  būti atliekamas tik naudojant kokybiškas medžiagas, kurios  tinkamai išsaugos šilumą.