Natūralūs akmenys – puiki stalviršių ir židinių apdaila

zidiniu apdailaŽidinių apdaila gali būti pati įvairiausia: keramikiniai, su marmuru ar medžiu, tinkuoti, akmeniniai, plytiniai, klijuotos apdailos ir kt. Apdailai galima panaudoti akmenį (marmurą, granitą, dolomitą, skaldytus, tašytus, degintus lauko akmenis), medį, keramikines plyteles, koklius, metalą, įvairias plytas, visokiausią imitacinę klijuojamą apdailą, tinką, gipso kartono plokštes, stiklą. Židinių apdaila iš natūralaus akmens bus ilgaamžė, puoš jūsų namus ir nesukels papildomų rūpesčių dėl priežiūros.

Židinio paviršius gali būti  lygus,  tiesus, be pagražinimų, o gali būti prabangus, puoštas lipdiniais, ketaus liejiniais, medžio raižiniais, kolonomis, bareljefais. Naudojamos medžiagos, kurios tinkamos apdirbimui rankomis: marmuras, nefritas, oniksas, dolomitas, taip pat dekoratyviniai akmenys, imituojantys šias uolienas. Apdaila kokliais - gražiausias, higieniškiausias ir labiausiai paplitęs židinių apdailos būdas. Lengva priežiūra, apdailinimo metu gerai uždengiamos statybos siūlės, kuriose gali būti plyšių, praleidžiančių i patalpą degimo dujų. Marmuro akmuo, veikiamas karščio, nesuyra, puikiai atlaiko daugkartinių kaitinimų ir atvėsimų ciklą. Židinio dekoras derinamas prie bendros patalpos stilistikos, dažniausiai naudojamos artimos spalvos (kai kuriais atvejais – kontrastingos). Apdailai naudojamos kokybiškos medžiagos, kurios derinamos prie visumos, dažnai pasirenkamas stiklas, dekoratyvinės plytelės arba moderni dažymo technika.

Renkantis stalviršį reikėtų atsiminti tris svarbiausius kriterijus – išvaizdą, patvarumą ir kainą. Stalviršiai privalo pasižymėti patvarumu ir praktiškumuStalviršiams galima rinktis natūralų ar dirbtinį akmenį, prabangų, bet itin lepų medžio masyvą, dažytą medžio dulkių ar aukštojo slėgio laminatu dengtą medžio drožlių. Iš įvairių rūšių šlifuoto akmens galima pagaminti gražiausių atspalvių stalviršius, derančius prie bendro aplinkos interjero.  Tokie stalviršiai nebijo rūgščių ir įbrėžimų, pasižymi plačia spalvų gama – nuo juodų, rudų ir rausvų iki žalsvų, melsvų.  Stalviršiai iš lieto marmuro ir akrilo akmens turi tas pačias puikias savybes, kaip natūralus granitas ar marmuras. Tačiau stalviršiai iš marmuro visiškai netinkami naudoti virtuvėje. Lieto akmens technologijos dėka, stalviršio paviršiuje nėra nė vienos siūlės, kurioje gali kauptis nešvarumai. Šiam stalviršiui naudojama iš apačios priklijuojama kriauklė, tad nesusidaro jokių slenksčių, o tai taip pat apsaugo nuo nešvarumų kaupimosi. Puikią stalviršių kokybę, formų dizainą ir naujas kūrybos galimybes galite atrasti išbandę dirbtinę marmuro technologiją.  Iš kliento pasirinkto akmens stalviršiuose moderniomis akmens pjaustymo staklėmis meistrai gali išpjauti skyles kaitlentėms, kriauklėms.

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *