Nauji butai – tik iš patikimų statytojų

nauji butaiNauji butai, jei tai yra pastarojo laiko rimtas jūsų susidomėjimo objektas, reikalauja detalios paieškos, tvirtų apsisprendimų, susipažinimo su begale naujų statybos bei interjero įrengimo technologijų ir kt. Bet koks nekilnojamas turtas, jei jis perkamas sau ar giminaičiams, turėtų būti tik pats geriausias, kokybiškiausias, ir, žinoma – pigiausias, bet ne prasčiausias už tą nedidelę kainą. Iš būsimų pirkėjų visa tai reikalauja nemažai sumanumo, įstatymų bei verslo vingrybių ir netgi statybinių smulkmenų išmanymo. Kodėl visa tai svarbu?

Pirmiausia, nauji butai perkami ilgam laikui – dešimtmečiams, nes tikimasi, kad tai pasiliks ateinančioms kartoms. Vadinasi, toks nekilnojamo turto pirkinys turi būti ilgalaikis, kokybiškas, ateityje reikalausiantis kuo mažiau investicijų ir rūpesčio. Tačiau kaip visa tai į priekį numatyti? Juk, rodos, nauji butai, vos neseniai pastatytame name ką tik įrengti atrodo nepriekaištingai: kvepia dažais, tviska, švarūs, tvarkingi, gražūs… Ko gi daugiau bereikia? Žinoma, dauguma netinkamo darbo ar prastų medžiagų panaudojimo faktų paaiškėja tik su laiku, ilgėliau ten pagyvenus, tad vos apžiūrint naują butą sunku numatyti ateitį. Tačiau yra keletas dalykų, kurie gali būti iškalbingi ir suteikti tam tikrų žinių:

  • Įmonė, kuri vykdė statybas.

Internete galima rasti nemažai informacijos apie visas įmones: kokią veiklą vykdo, koks pastarųjų metų pelnas, kiek turi paskolų, kiek metų rinkoje, netgi paskaityti klientų atsiliepimus. Juk kuo daugiau metų įmonė darbuojasi, kuo daugiau sėkmingų, o ne strigusių projektų yra įvykdžiusi, kuo geresnių komentarų galima aptikti apie ją, tuo ši įmonė yra patikimesnė nei ta, kuri tik buvo įkurta vienam projektui. Iš tokios jau vos po metų, jei kiltų problemų dėl nekokybiškų darbų atlikimo,  galima nebesitikėti jokios atsakomybės ar klaidų pripažinimo ir jų ištaisymo. Įmonė visuomenės pasitikėjimą pelno tik sąžiningu, kokybišku, atsakingu darbu, profesionalių darbuotojų bei patikimų rangovų atliekamomis paslaugomis, stabilumu rinkoje.

Kaip geriausia reklama arba antireklama yra įmonės vystytų projektų dalyviai, t.y. namuose, kuriuos ji statė, šiuo metu gyvenantys žmonės. Jie, per laiką įvertinę visas gyvenamąsias sąlygas, gali geriausiai pasakyti, ar tai, ką stato konkreti įmonė, yra verti dėmesio ir investicijų objektai.

  • Statybų metu naudotos medžiagos.

Nauji butai neseniai pastatytuose daugiabučiuose tik tuomet ilgus metus nekels rūpesčių, jei visame statybų procese bus naudojamos pačios kokybiškiausios medžiagos. Dažniausiai įmonė, kuriai yra svarbi jos išliekamoji vertė, atsakingai renkasi medžiagas, reikalauja jų gamintojų garantijos.

Taip pat ne mažiau svarbu tobulėti kartu su naujausiomis technologijomis, atradimais, domėtis tuo, ką mokslininkai atranda, tobulina, rekomenduoja. Statybos – nuolat kintantis verslas, kuriame itin gausu naujovių, o jas verta išbandyti vien dėl to, kad ieškoti ir atrasti patį tobuliausią variantą.

Geriausias  būdas sužinoti, kokiomis medžiagomis įrengimas butas – nauji butai su daline apdaila. Tokiu atveju bus aišku, kas ir kur panaudota, už viską bus atsakingas pats gyvenamojo būsto šeimininkas.

  • Gebėjimas prisiimti atsakomybę.

Jau tuo metu, kuomet kalba su nekilnojamo turto pardavėju ima krypti link pirkimo pusės, vertėtų aptarti pogarantinių darbų atlikimo klausimą. Nauji butai, kad ir kaip gražiai jie beatrodytų pirmąjį kartą, su laiku dėl prastai atliktų darbų, nekokybiškų medžiagų panaudojimo statybų metu gali tapti kasdieninių rūpesčių priežastimi. O visa tai privalo ištaisyti už viską atsakingą įmonė, tačiau perkant butą tai turi būti patvirtinta dokumentuose.