Oro tarpų šiltinimas ekovata – efektyvi šilumos izoliacija

oro tarpu siltinimasApie teigiamas ekovatos savybes per daugelį dešimtmečių pakankamai prikalbėta, nors pati geriausia jos reklama – žmonių, gyvenančių šia ekologiška, ekonomiška medžiaga apšiltintuose namuose, rekomendacijos. Tad štai patyrusieji to privalumus tvirtina, kad, izoliavę oro tarpus ekovata, ne tik pagerinsite sienų šiluminę varžą, užkirsite kelią šalčio patekimui į namus, bet ir nesuteiksite galimybėsatsirasti pelėsiui ant vidinio išorės sienų paviršiaus. Dar vienas privalumas: tikėtina, kad tai atlikus nebus galimybės irti statybinėms konstrukcijoms. Paskaičiuota, jog apie 35-50 proc. visos namo šilumos prarandama dėl pastato sienose esančio tuščio oro tarpo. Mūsų šalies įmonės oro tarpus siūlo šiltinti šiomis medžiagomis: termoputomis, ekovata ir polistireno granulėmis; darbai atliekami vos per kelias dienas.

Sienos niekuomet nesulaikys visos šilumos namuose, jei jose bus palikti nesandarūs tarpai. Būtent ši savybė, kad tik nejudantis oras optimaliai išsaugo šilumos judėjimą, reikalauja sienos tarpų užpildymo ir izoliavimo. Tačiau toks apšiltinimas turi būti atliktas profesionaliai ir atitikti šiuos reikalavimus: sienos po šių darbų savaime turėtų „kvėpuoti“, bet tuo pačiu ir nepraleisti drėgmės, neįgerti vandens. Net ir mažiausi keli plyšeliai, „pražiūrėti“ šiltinimo darbuotojų, būnant pastato viduje tikrai suteiks galimybių pajusti darbų broką. Taigi – jei sienų, grindų šiltinimo kai kuriuos darbus ūkiškesni šeimininkai galbūt gali atlikti ir patys, tačiau kokybiškai ir maksimaliai užsandarinti sienose esančius tarpus patikėkite profesionalams. Tokie darbuotojai pasirūpins ne tik sienų oro tarpais, bet ir esančiais po grindimis ar perdangose bei pateiks vertingų patarimų. Kaip, pavyzdžiui, tokį, kad neverta taupyti ir šiltinti namo sienas tik iš išorės, tikintis, kad taip bus užsandarinti ir oro tarpai.

Sausuoju pastatų šiltinimo ekovata metodu užpildomi oro tarpai plytų ar blokelių sienose. Tose jų sujungimo siūlėse išgręžiamos nedidelės skylutės ir į jų ertmes specialia įranga įpurškiama ekovata. Užpildžius tokį tarpą jis užtaisomas tinku, dedama apdaila. Tokio šiltinimo būdo privalumas yra tas, kad ekovata užpildytos konstrukcijos „kvėpuoja“, bet tuo pačiu ir nesikaupia nereikalinga drėgmė. Toks oro tarpų šiltinimo metodas taikomas ne tik seniai statytų, netgi apmūrytų medinių, bet ir naujai pastatytų namų šiltinimui. Ne bėda, jei namas iš išorės yra su apdaila, kuriose nenorima gadinti šildant oro tarpus – tokį darbą galima atlikti ir pro vidines pastato sienas.