Pastoliai – be galo reikalinga įranga statybų sektoriuje

pastoliaiDažnai einame gatve, matome remontuojamus pastatus ir ant jų kaip bitutes lakstančius darbininkus, kuriems nebaisus aukštis ar fizinis darbas, nes šie žmonės ištvermingi ir geros fizinės būklės. Einame ir praeiname, net negalvojame su kokiais rūpesčiais susiduria įmonės, kurios atsako už statybos darbus, jų kokybę ir saugą. Jei tvarkoma pastato išorė, kitaip sakant – fasadas, tai darbams reikalingi pastoliai. Pastoliai yra neatsiejama priemonės statybų sektoriuje, nes padeda pasiekti reikiamą pastato aukštį ir ten atlikti darbus. Statybų įmonės kartais renkasi pastolių nuomos paslaugą, tarkime, jei pritrūksta savų pastolių. Pastoliai yra saugi priemonė dirbti aukštai, bet tik tuo atveju, kai montavimas atliktas pagal instrukciją.

Jei patys neesame susidūrę su pastoliais, tai mums atrodo, kad pastoliai yra labai paprasti: vienas kitas vamzdis ir aikštelės… Atrodo, kad nieko čia baisaus juo surinkti, tačiau ne viskas taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pastoliai turi daug sudedamųjų dalių: apsauginių turėklų, dedamų išorėje ir viduja, skirtingų tipų plaformų, paklotų („Robust“ tipo paklotas, plieninis paklotas, „Stalu“ tipo paklotas, „Xtra-N“ tipo paklotas). Todėl sumontavimas / demontavimas reikalauja išmanymo. Meistras turi pasirūpinti, kad pastoliai būtų tvirti, tiesūs ir stabilūs, o konstrukcija nenugriūtų bei atlaikytų reikiamą svorį.

Statant pastolius galimi ir nestandartiniai variantai, nes pastoliai naudojami ne tik pastatų fasadui remontuoti, bet ir renovuoti pramonės objektus (aplink vamzdynus, cisternas), bokštus (pastoliai talpykloms ir rezervuarams). Vadinasi, pastoliai gali būti pritaikomi bet kokios formos objektui, ne tik sienoms. Kol vyksta darbai, pastoliai gali turėti: apsaugą nuo išorinių oro poveikių, apsaugą nuo triukšmo, apsaugą nuo aplinkos poveikių. Nestandartiniai sprendimai taikomi skirtingoms fasado formos, stogams, todėl kartais reikia inovatyvaus sprendimo pastato kampuose (kampo įrengimo sprendimas, konsolės, vidinės / išorinės konsolės). Jei reikalingi aukštesni nei vieno aukšto pastoliai, turi būti apgalvotas patekimas į kitus aukštus… Tam naudojami skirtingi pastolių dizainai: pastolių paklotai su kopėčiomis, laiptai su platformomis, laiptinė. Pastoliai aukštam pastatui būtinai turi turėti „inkarus“. Inkarai mums dažniausiai asocijuojasi su laivais, tačiau visai kita situacija statybose. Ankeravimas – tvirtinimo elementų („inkarų“) montavimas pastoliuose ir kitokiose konstrukcijose. Šiems elementams skiriama nedidelė biudžeto dalis, tačiau be jų didesnio aukštų skaičiaus pastoliai nebūtų saugūs. Dar vienas pliusas statant individualius pastolius tas, kad esant poreikiui galimas angų įrengimas, jei reikia palikti įėjimą į pastatą, kuris pastoliais neužremtų durų. Taip pat turime paminėti, kad jei reikia, statant pirmą pastolių aukštą, pastoliai gali būti koreguojamo ilgio. Kaip tai padaroma? Keičiamas turėklų arba kojelių aukštis, jei danga, ant kurios statoma nėra lygi.

Kaip matyti iš visos pateiktos informacijos, pastoliai yra labai funkcionalūs ir pritaikomi bet kokiems išskirtiniams kliento poreikiams, o pastolius galima ne tik pikrti, bet ir nuomoti. Nuoma reikalinga tada, jei projektas yra fiksuoto laikotarpio, o jam pasibaigus pastoliai daugiau nebus eksploatuojami. Pastolių nuoma teikiama Vilniuje ir visoje Lietuvoje, o kaina priklauso nuo kintamųjų rodiklių. Paaiškiname: kaina priklauso nuo sezono ir nuomos laikotarpio. Jei jus domina, kiek kainuotų pastolių nuoma konkrečiai jūsų užsakymui, informaciją galite gauti Tel. 8-677-55447 arbael. paštu: info@zalgirio-pastoliai.lt. Įmonės darbuotojai mielai jus pakonsultuos ir neliks jokių abejonių dėl to, ar pastoliai jums reikalingi ir už kokią sumą. Įmonė teikia ne tik pastolių nuomos paslaugą, bet ir jų montavimo / išmontavimo. Įdomu, kodėl montavimo darbus turi atlikti patyrę specialistai? Atsakymas elementarus – darbai reikalauja specifinių žinių ir tikslumo, o trūkumai netoleruojami, nes tada nukentėtų darbo sauga.