Plieninė armatūra

Armatūra

                      Plieninė  armatūra yra  naudojama dažniausiai. Ji yra naudojama visose  gelžbetonio  gaminių  rūšyse tam, kad būtų padidintos  betono ir  kitų statybinių konstrukcijų tvirtumo savybės.  Armatūros  kokybė  daro tiesioginę įtaką gelžbetonio  ir kitų statybinių konstrukcijų  tvirtumui ir patikimumui, kurių gamyboje  yra naudojama  armatūra.  Todėl  armatūros ir plieno kokybei yra keliami labai griežti reikalavimai.  Ji turi  būti labai tvirta ir atspari korozijai.  Turi pasižymėti patikimu sukibimu  su betonu. Tam , kad būtų užtikrinamas aukštas  sukibimo lygis su  betonu ant  armatūros profilio yra  padengiamos  specialios medžiagos, kurių dėka  padidėja  bendras plotas  ir   sukibimo  kietumas.  Taip pat konstrukcija turi pasižymėti   lankstumu  ir aukštu mechaniniu  tvirtumu, ji turi būti  gerai  suvirinama.   Armatūra taip pat yra naudojama, kai statomos  sienos ir grindys, kai yra statomi monolitiniai statiniai. Priklausomai nuo plieno  kokybės ir  ženklo armatūra gali  turėti įvairias naudojimo galimybes.  Taip pat  ji yra  skirstoma į tam tikras klases.  Kaip  bet kuris  kitas metalas ji turi savo technines savybes.  Armatūros   elementai yra  skirstomi į  kietus ir lanksčius. Ji yra  skirstoma į klases priklausomai nuo  to kokiomis sąlygomis yra naudojama, kokioje  konstrukcijoje naudojama ir kokios medžiagos  buvo naudojamos. Pavyzdžiui, pagal  armatūros profilį ji yra skirstoma į  apvalią, lygią arba periodiško profilio.

Armatūra taip pat turi tokį  supratimą, kaip  tvirtumo klasė.  Kiekvienam  gaminiui jis yra nustatomas pagal plieno rūšį.  Iš tiesų  armatūros pasirinkimas rinkoje  tiesiog  sužadina  vaizduotę.  Tačiau vadovaujantis pagrindiniu pardavimo įstatymu pasiūla  gimdo paklausą.  Taigi tereikia pasirinkti patį tinkamiausią  variantą  iš daugybės  siūlomų.  Armatūra  gali  būti  įvairaus  dydžio ir įvairių  prekinių  ženklų. Armatūra  yra naudojama, kai gaminamos pačios įvairiausios gelžbetonio konstrukcijos. Statybinė armatūra padidina  tokių konstrukcijų tvirtumą, kadangi yra  gaminama  naudojant  labai kokybišką plieną. Įprasta  armatūra gali  būti naudojama įvairiose technologijos kryptyse ir technikos rūšyse.  Taip pat ji gali būti naudojama net  tokiose  srityse, kaip atominė  energetika, cheminė ir naftos  pramonė, kai yra  gaminami  vamzdžiai. Tai yra  tokios  sritys, kurios reikalauja  ypatingo saugumo.  Be to,  armatūra  gali būti naudojama  net  aviacijoje, kosmonautikoje, bei gaminant vakuuminę  techniką.  Tokios armatūros  montavimas  ir remontas užima  pakankamai daug vietos  komunaliniame ūkyje, kurio pagrindinė  sudedamoji dalis atraminė armatūra vandentiekyje. Taip pat ji  naudojama, kai yra montuojamos šildymo  sistemos, bei  dujotiekiai.  Neįmanoma  įvertinti vaidmens kurį atlieka uždaroji  armatūra. Jos  gedimo  kaina jums gali pasirodyti labai  aukšta.

Kokia  gi yra uždaros  armatūros  reikšmė gali  patvirtinti  naftos ir dujų pramonė, kuriose  uždaroji  armatūra tai yra svarbiausia  technologijų  sistemos  dalis. Jų naudojimas  suteikia galimybę  išgauti, transportuoti, saugoti ir  paskirstyti  naftą ir gamtines dujas.  Kai  netikėtai  sugenda  uždaroji armatūra, kuri yra pritvirtinta  ant vamzdžių tai sukelia  didžiąją  dalį avarijų, kurios  sukelia žaliavos  praradimą.  Atitinkamai tokių gedimų rezultatas yra  kelių milijardų kubinių metrų dujų praradimas ir  milijonai  tonų prarastos  naftos ir kitų  naftos produktų. Žinoma, nereikėtų  visos kaltės  suversti tik  armatūrai, kadangi tai būtų neteisinga, kadangi esant  tokioms  avarijoms svarbiausią  vaidmenį čia  atlieka žmogus.  Dažniausiai armatūros  sandarumas yra prarandamas, kai  yra  netinkami  organizuojami naudojimo darbai ir tik  kartais gedimai įvyksta, kai  armatūra praranda savo tvirtumą ir susidėvi.  Armatūra gali  būti  skirstoma į montuojamą ir darbinę.  Pastaroji  armatūra prisiima  visą  krūvį, kuris  atitenka  konstrukcijai.  Montavimo  armatūra  ura naudojama priklausomai nuo konstruktyvių ir technologinių reikalavimų.