Rąstinės pirtys teikia sveikatą ir atgaivą

rastines pirtysRąstinės pirtys – pats geidžiamiausias tokia idėja „degančių“ žmonių statinys. Jei jau nors kartą kuris žmogus išbandė tikras pirties procedūras, pajuto jų teikiamus malonumus ir teigiamą naudą kūnui bei sielai, niekad nepamirš šių potyrių ir vis dažniau stengsis tai pakartoti. Taigi turbūt ne dėl įsivyravusios mados vos ne kiekvienas lietuvis, turintis tam galimybę, trokšta turėsi savąją pirtį ir joje praleisti kuo daugiau laisvalaikio akimirkų. Savaime suprantama, kad pirtis – ne pirmojo būtinumo reikalas kasdieniniame gyvenime (ne taip kaip senovėje, nes šiais laikais kiekvienas turime galimybę praustis, kokia buvo tuometinės pirties paskirtis) ir jai reikia atrasti visai nemenką pinigų sumą. Kodėl nusimanantys statybų reikaluose visuomet renkasi medines ar rąstines pirtis? Kuo patraukliausias toks jos variantas?

Rąstinės pirties struktūra suteikia puikaus vėdinimosi galimybes, o tai yra labai svarbu tose patalpose, kur daug drėgmės ir yra karšta. Tuomet tinkama oro cirkuliacija yra labai svarbi, nes mediena, ilgesnį laiką buvusi nuolatinėje drėgmėje, gali pradėti pelyti, pūti, joje įsiveisia grybeliniai susirgimai. Tada mediena pakeičia savo patrauklią pradinę išvaizdą, o susidoroti su tomis medienos ligomis yra pakankamai sunku. Taip pat šiek tiek gryno oro reikalinga pirtyje esantiems žmonėms, kurie karštyje net nepajunta, kai jau ima trukti deguonies ir pasidaro silpna, net apalpstama. Todėl būtina atitinkama oro cirkuliacija, natūralus vėdinimasis, kuris būdingas rąstinėse pirtyse dėl jose esančių tarpų ir teigiamos rąstų savybės.

Jei pirtis pastatyta iš spygliuočių medienos, juose likusieji sakai teigiamai veikia viduje esančių žmonių kvėpavimo takus ir plaučius. Tokioje rąstinėje pirtyje jaučiasi malonus spygliuočių miško kvapas ir tikrai neprireikia dirbtinių kvapiklių ar eterinių aliejų su šiuo kvapu. Kadangi karštyje garuoja visos medžiagos, panaudotos statybų proceso metu, tai labai svarbu, kad jos būtų kuo sveikesnės ir nekenktų net sveikam žmogui. O štai šiuo atžvilgiu rąstinės pirtys – pats geriausias variantas, nes mediena yra ekologiška statybinė medžiaga, o pirties statimo metu nenaudojami sveikatai kenksmingi lakai, dažai, impregnantai. Šiais visuotinos pasiūlos laikais tikrai galima atrasti ekologiškus produktus, nes juk pirtimi dažniausiai naudosis patys šeimininkai, taigi jiems turi būti svarbi jų pačių bei aplinkinių sveikata ir savijauta.