Šiltnamiai. Kokį pasirinkti?

šiltnamiai„Šiltnamių centre“ pageidaujamą tokio pobūdžio statinį pagal savo pageidavimus atras kiekvienas sodininkas. Kaip įvairaus dydžio kiekvieno jų žemės lopinėliai, skirti statyti šiltnamiams, kaip ir individualios ten sodinamų augalų rūšys , taip ir šiltnamis turi būti ypatingas ir pritaikytas būtent tam pirkėjui. Štai keletas Lietuvoje parduodamų šiltnamių rūšių, galbūt padėsiančių apsispręsti, kokio reikėtų jūsų daržui:

  • Erdvus, aukštas ir itin patvarus šiltnamis „Gaspadorius“ parduodamas KOMPLEKTE su cinkuotu pamatiniu pagrindu ir durimis ( su orlaidėmis ) abiejuose  šiltnamio galuose. šiltnamį įtvirtinsite įkasę į gruntą specialias prailgintas šiltnamio arkų „kojas” su skersinukais. šiltnamis dengiamas 4 arba 6 mm storio polikarbonato plokštėmis, kurios turi oro kanalus ir yra tarsi stiklo paketas.
  • Cinkuoto metalo šiltnamis „Dačnaja 2 DU“dengiamas polietileno plėvele, kuri prie metalinio karkaso tvirtinasi specialiais plėvelės prispaudėjais – troseliais ir cinkuotais profiliais. Abiejuose šiltnamio galuose yra dureles, kurių viršutinė dalis varstosi kaip orlaidė. karkaso svoris – 70 kg (6,12 m). Šiltnamiui nereikalingas pamatas, jo karkasas daug tankesnis – todėl jis – daug atsparesnis stipriems vėjams. kuo sunkesnis karkasas – tuo storesnis metalas, iš kurio jis sukonstruotas, o kuo storesnis metalas – tuo ilgiau tarnaus šiltnamis!
  • Cinkuoto metalo šiltnamis „Dačnaja – ekonom“ dengiamas šveicarų arba vokiečių gamybos, 4 mm storio kanalinio polikarbonato lakštais. Polikarbonato gamintojas suteikia šiai dangai 10 metų garantiją. Tokie šiltnamiai atlaiko sniego apkrovą iki 20 kg/m2. Prieš pirkdami arkinį šiltnamį, pasiteiraukite, ar gausite pilną komplektą – ty. ar polikarbonato lapus jau gausite išpjaustytus ir paruoštus montavimui.
  • Cinkuoto metalo šiltnamis „Dačnaja 2 DUM“ Dengiamas polikarbonatu. Polikarbonato plokštėms suteikiama 10 metų gamintojo garantija nuo lūžimo dėl oro sąlygų pokyčių ar krušos. Abiejuose šiltnamio galuose yra dureles, kurių viršutinė dalis varstosi kaip orlaidė. Dėka abiejuose galuose esančių durų, jūs galėsite šiltnamį pertverti ir skirtingose pusėse auginti skirtingas daržoves.Šiais metais Rusijos gamykloje pradėtas gaminti ELIT-PREMIUM pagamintas iš uždaro cinkuoto keturkampio 25 x 25 mm profilio. Tai – ypač stiprus ir palyginti nebrangus šiltnamis daržininkams, jam nereikalingas pamatas. Abiejuose šiltnamio  galuose – durys su orlaidėmis.
  • Šiltnamio „Strėlė“ karkasas pagamintas is stiprių metalinių cinkuotų profilių – 4 metrų ilgio šiltnamio karkasas sveria 92 kilogramus. Dengiamas 4 mm storio vokiška arba šveicariška polikarbonatine danga.