Stogai tai svarbi namo konstrukcija

Stogai

Pagrindinė žmogaus  užduotis, kuris nusprendė  pastatyti namą  yra  turėti  stogą  virš galvos. Stogo  konstrukcija ir  stogo dangos  pasirinkimas  yra pasirenkamas  dar projektavimo  stadijoje ir priklauso nuo to koks  yra namo fasado dizainas ir kokia  yra  stogo dengimo technologija.  Stogo dangos pasirinkimas ir medžiagų pasirinkimas priklauso nuo  klimato sąlygų, naudojimo ,  architektūrinių reikalavimų ir nuo to kokios  būklės  yra namas  ant kurio bus  montuojamas  stogas.  Stogai tai yra  viršutinė pastato  konstrukcija, kuri  atlieka hidroizoliuojančias ir šilumą  izoliuojančias  funkcijas.  Stogo danga  tai yra viršutinis  stogo  elementas, kuris  apsaugo pastatą nuo pačių  įvairių  kritulių poveikio.  Stogo  klasifikacija  priklauso nuo  to koks  yra   stogo palinkimas. Dažniausiai, kai yra  atliekami individualios  statybos darbai yra  naudojami šlaitiniai ir tuščiaviduriai  stogai. Priklausomai nuo stogo paviršiaus gali  susidaryti vandens  užsistovėjimas ir atitinkamai per tas vietas  gali  pradėti tekėti  vanduo.  Plokščių  stogų privalumas yra  tas, kad jie gali būti  naudojami  įvairiems   tikslams.  Pagal  konstrukcinius  sprendimus   stogai  gali  būti mansardiniai ir nemansardiniai. Mansardiniai  stogai gali būti  apšildomi  arba jie gali būti šalti. Be mansardiniai  stogai  turi  viršutinio  aukšto perdangą.  Šie  stogai  būna vėdinami, dalinai vėdinami ir visiškai nevėdinami. Pagal naudojimo sąlygas  stogai gali  būti  nenaudojami ir naudojami.  Stogo  rūšis  dažniausiai yra  nustatoma  pagal  jo  geometrinę formą ir  naudojamas medžiagas.  priklausomai nuo   stogo  formos taip pat gali  būti  įvairūs stogai.

Plokščias  stogas remiasi į  atramines sienas, kurios  turi  vienodą  aukštį.  Plokšti stogai yra labai dažnai naudojami, kai reikia įrengti garažus, bei pramoninius  pastatus. Priešingai  nei šlaitiniai  stogai ant plokščių  stogų nėra naudojamos tam tikros medžiagos.  čia  yra būtinos  tokios medžiagos, kurios  suteikia galimybę  sumontuoti vientisą  stogą. Šis kilimas turi būti  toks  elastingas, kad  galėtų   tinkamai išlaikyti  temperatūros ir mechaninius poveikius. Kaip pagrindas  yra  naudojamas  šilumos izoliacijos paviršius, tai  yra  atraminės  plytos, stelažai.  Individualioje  statyboje, dažniausiai yra naudojamos  specialios   stogų konstrukcijos.  Jei  stogai yra nukreipti link  apačios tai nėra  blogai.  Viršutiniai   stiebų šonkauliai yra išdėstyti  horizontaliai.  Tam, kad  būtų pašalintas   lietaus  vanduo tokiu  atveju turi būti  sumontuoti specialūs  vamzdžiai, kuriais nutekės vanduo. Tais  vamzdžiais vanduo nesikaups vienoje vietoje ir bus pašalinamas. Stogo ilgaamžiškumas  ir palinkimo kampas  priklauso nuo stogo dangos , bei nuo klimato sąlygų.  Stogai turi   būti naudojami palankiomis sąlygomis, turi būti naudojamos tinkamos  atraminės   stogų  konstrukcijos, normalus  temperatūros-drėgmės režimas bus užtikrinamas  stogo dangos  pagalba.

Bet kuris  vaikas  puikiai  žino, kad   visi namai prasideda  nuo pamatų, o  namų  pabaiga  yra stogai. Ir  net   labiausiai išsiblaškęs žmogus nors  kartą  per gyvenimą pastebėjo, kad  stogų rūšys  yra labai  skirtingos. Stogai  gali  būti įvairios  formos  paviršius,  tačiau  stogai yra tokie  skirtingi  ne tik dėl grožio.  Tačiau iš   tiesų  stogo  išvaizda  yra tik  viena ir ji nėra pati  svarbiausia, kadangi ji priklauso nuo  konkretaus  pastato  konstrukcijos.  Daugelis  privačių namų stogų atsirado   įgyvendinant inžinerines ir dizaino užduotis su kuriomis   turi susidoroti  šiuolaikiški  stogai.  Stogas jūs  turi  apsaugoti nuo  kritulių, turi būti  atliekamas  efektyvus  savarankiškas valymas,  galima tinkamai organizuoti  mansardas, taip pat  stogas  turi  būti ilgaamžiškai naudojamas,  remontas bus  atliekamas paprastai. Stogas  galės pasipriešinti krūviui ir įvairiems  mechaniniams  pažeidimams, tai galimybė  užtikrinti  ekonomiškumą  ir  ekologiškumą. Atitinkamai  konstrukcija  turi  būti  pasirenkama  priklausomai nuo to koks yra  stogas ir kokios  atraminės  konstrukcijos.