Svarbi informacija apie negabaritinius krovinius

negabaritiniai kroviniaiNegabaritiniai kroviniai – tai sunkiasvoriai kroviniai, kurių išmatavimai nėra standartiniai. Sunkiausias darbas yra tokius krovinius transportuoti. Tokiems darbams atlikti yra reikalingi profesionalūs pervežėjai, kurie turi tam ne tik specialią pervežimo techniką, bet ir galimybę susirinkti visus reikalingus dokumentus ir leidimus iš valstybės tarnybų.

Negabaritiniai kroviniai – tai įvairios stambios statybų, pramonės, žemės ūkio konstrukcijos, staklės, didelės cisternos, kranai, rezervuarai. Lėktuvai, jų dalys, jachtos ir laivai taip pat yra priskiriami prie negabaritinių krovinių kategorijos. Tokių krovinių arba svoris arba išmatavimai viršija nustatytas ribas.

Be specialaus pervežimo transporto dar reikia ir tinkamų tvirtinimo elementų. Negabaritinių krovinių pervežimas yra itin sudėtingas procesas. Kuo krovinys yra didesnis/sunkesnis – tuo ilgiau jam yra ruošiamas specialus maršrutas ir transportavimo planas. Kartais atsitinka taip, kad planą tenką rengti net kelis mėnesius. Užtrunka laiko surinkti visus reikiamus leidimus ir dokumentus. Planavimo trukmė ir transportavimo sudėtingumas priklauso dar ir nuo atstumo, kurį reikės įveikti, gabenant negabaritinį krovinį. Pavyzdžiui, jei negabaritiniai kroviniai turi būti transportuojami į užsienį – tam gali prireikti ir pervežimo jūra. O tam taip pat juk reikia specialaus laivo, bei atitinkamos srities profesionalų.

Jei negabaritiniai kroviniai yra transportuojami šalies viduje – procedūra yra trumpesnė, tačiau tai nereiškia, kad ji yra paprastesnė. Jei krovinys yra labai nestandartinis gali būti, kad laikinai reikės pašalinti iš kelių šviesoforus, kai kuriuos kelio ženklus, ar net troleibusų linijas. Tai sukelia nemažai keblumų kitiems vairuotojams kelyje, nes kai kurie keliai yra užblokuojami ir žmonėms tenka važinėti aplinkkeliais. Būtent tokiems laikiniems kelio kliūčių pašalinimams ir reikia gauti specialius leidimus iš valstybės.

Yra pastebėta, kad pastaruoju metu labai sumažėjo poreikis gabenti negabaritinius krovinius. Dažnai atsitinka taip, kad visi planai taip ir lieka planais ir pervežimai iki galo neįvyksta. Labai svarbu yra pasirinkti gerą negabaritinių krovinių pervežimo bendrovę, nes Lietuvoje jų tikrai nėra daug. Neverta pasitikėti neaiškiomis įmonėmis, nes kartais atsitinka taip, kad jos veža krovinius, viršydamos leistinas normas ir taip sukeldamos pavojų ne tik savo darbuotojams, bet ir aplinkai, bei kitiems žmonėms.