Termoviziniai tyrimai. Kas tai?

termoviziniai tyrimaiTermoviziniai tyrimai – tai moderniausias ir tiksliausias būdas  per atstumą nustatyti pastato šilumos panaudojimo efektyvumą, plačiai taikomas daugelyje vakarų Europos šalių. Termovizinių matavimų metu yra fiksuojamas kietų ir skystų kūnų šilumos spinduliavimas infraraudonųjų spindulių spektre, visame objekto paviršiuje. O termovizinė kamera – tai unikalus prietaisas, skirtas šilumos nuostolių paieškai pastatuose. Nuo 1960 metų pasaulyje termoviziniai tyrimai buvo atliekami tik keliose pramonės šakose. Šiais laikais termoviziniai tyrimai plačiai taikomi pastatų tikrinimui, energetikoje, šilumos ūkyje, karo pramonėje, elektronikoje, medicinoje, moksliniuose tyrimuose, aviacijoje ir kt.

Norint suprasti, pro kur į pastatą patenka šaltis, arba, atvirkščiai, pro kurias vietas iš jo vidaus „iškeliauja“ šiluma“, reikia nustatyti šilumos nuostolių vietas.  Atliekant termovizinius tyrimus, aiškiai matoma pastato apšiltinimo kokybė, langų sandarumas, montavimo trūkumai, statybos brokas. Termovizinis pastato lauko ir vidinių sienų, perdengimų, atitvarų, stogo, rūsio ir kitų pastato vietų tyrimas padės greitai išsiaiškinti pastato šilumos praradimo vietas, mažiausius sienų įtrūkius ir plyšius. Kokybinę analizę atlikti užtrunka vos kelias minutes. Jeigu šios analizės nepakanka, atliekama kiekybinė analizė.

Įvertinus, pro kurias pastato vietas iškeliauja šiluma, pravartu imtis fasadų šiltinimo ir tų vietų izoliavimo. Namų fasadų šiltinimas – tai toks būdas, kai izoliacinis sluoksnis yra tvirtinamas prie išorinės sienos dalies ir aptraukiamas specialaus tipo putų polistirolu. Namai, pastatyti nuo 1920 metų ir vėliau, dažniausiai turi vientisas, o ne įdubusias sienas, kurios labiau praleidžia šilumą. Todėl išorinė sienų izoliacija padeda sumažinti šilumos pralaidumą namo sienose, sumažindama šilumos sąskaitas. Apšiltinimas žiemą suteikia šilumos, o vasarą – vėsumo. Apšiltinus fasadą sumažinama kondensacija, kuri atsiranda, kai oru plintanti drėgmė prieina prie vėsaus paviršiaus ir kondensuojasi į skystį, o ši drėgmė skatina pelėsio augimą.  Išorinis sienų šiltinimas suteikia barjerą nuo vandens ir užsandarina pastatą nuo neigiamų elementų. Atlikus fasadų šiltinimo darbus, pagerės garsų izoliacija, nes didelio tankio izoliacija sumažina išorinį garsų perdavimą, vadinasi, namų gyventojai bus labiau apsaugoti nuo aplinkinio triukšmo ir galės mėgautis ramybe. Fasadų šiltinimas taip pat prisideda prie aplinkos saugojimo ir anglies dvideginio išmetimo mažinimo.

Imdamiesi fasadų šiltinimo darbų ne tik sutaupysite, mažiau mokėdami už šildymą, gyvensite šilčiau, bet ir nauja neperpučiama danga pagerinsite savo namų išvaizdą.

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *