Tvoros. Kokia tinkamiausia Jums?

tvorosTvoras reikėtų tverti tik gerai apsvarsčius tam tikrus aspektus, nes tai – ilgalaikis statinys. Pirmiausia reikėtų sau atsakyti į klausimą „kokia mūsų tvoros turėtų būti funkcija?“ Tvoros atlieka daug skirtingų vaidmenų: jos ir puošia kiemą, o iš išorinės pusės – gatvę, saugo nuo vagių ar be namų lakstančių gyvūnų, taip pat ir tampa gyventojų privatumo sergėtojomis. Taigi, svarbu rasti atsakymus, ką tvora saugos ir kiek ji turėtų atskleisti. Taip pat svarbus argumentas – tvoros gamybai ir tvėrimui skiriama pinigų suma. Mat skirtingų medžiagų tvoros labai skiriasi savo savikaina. Taip pat nė kiek ne mažesnis ir itin svarbus dalykas – tvoros dizainas, kuris neturėtų gadinti namo, kiemo, gėlynų vaizdo, o tik dar labiau visa tai išryškinti. Juk dažnai tvora ar netikę vartai tampa praeivių pajuokos objektu ir gadina ne tik gatvės vaizdą, bet ir visos Lietuvos architektūrinę savivertę. Nes, jei kažkas pasistatė kad ir visiškai neišvaizdžią tvorą, tikėtina, kad kažkas ją tikrai atkartos pas save. Tokie jau mes, lietuviai…

Mūsų tautiečiai nuo senų senovės vertino medį, iš jo gaminamus produktus, mediena per amžius yra pagrindinė statybų medžiaga. Medinė tvora – irgi niekuomet nepasenstantis statinys, ją renkasi mėgstantys natūralumą, ekologiškumą, neišskirtinumą, tačiau pelnytą patrauklumą. Deja, tai – daugiausia priežiūros reikalaujanti tvora, nes lietuviškos gamtos sąlygos labai greit padaro ją neišvaizdžią. Kas kelis metus medines tvoras teks impregnuoti, kad apsaugoti nuo drėgmės, vėjo, perdažyti, prieš tai nušveičiant buvusius dažus. Taigi – medinė tvoros neturėtų rinktis mažai laiko ūkininkavimui turintys šeimininkai.

Vertikalių strypų tvora gali būti padengta poliesterine danga, o tai garantuoja tvoros ilgaamžiškumą bei nesurūdijantį jos paviršių. Metalinės su betoniniais stulpeliais ar be jų tvoros yra šiek tiek brangesnės nei medinės. O štai nerūdijančio plieno tvoros pareikalaus dar didesnių investicijų. Taip pat dažnai lietuviai renkasi metalines tvoras, gamintas kalvių. Tai – išskirtinio dizaino kūriniai, tačiau kainuojantys itin brangiai.

Tvorų tinklai pamėgti dėl jų patvarumo, visiškai lengvos priežiūros ir remonto, praktiškumo, nesudėtingo tvoros montavimo ir saugumo. Galima rinktis virinto tinklo tvorą, cinkuotos vielos tinklą, žalios vielos tinklą arba miškų ir magistralių tvoros tinklą.

Segmentinės tvoros yra patvarios ir gerai laikosi, net ir esant labai prastoms klimato sąlygoms (ko negalima pasakyti apie medines). Spalvą galima rinktis standartiškai rudą arba žalią (turintiems ypatingų poreikių, įmanoma ir kita spalva).