Vaikų saugumas kelyje – svarbiausias dalykas visiems tėvams

automobilines kedutesPasauliniai rezultatai rodo, kad kiekvienais metais daugybė vaikų žūsta per automobilio avarijas, vien tik todėl, kad tėvai ne visada tinkamai pasirūpina jų saugumu automobilyje.

Automobilinės kėdutės – tai pagrindinis saugumo elementas vaikams kelyje. Vertinant vaiko amžių, svorį ir ūgį pagal grupes, reikia pasirinkti tinkamą automobilinę kėdutę, su saugos diržais ir galbūt su paaukštinta sėdyne. Automobilinės kėdutės sumažina sunkių ir mirtinų traumų per avarijas riziką.

Automobilinių kėdučių naudojimas sumažina mirties riziką kūdikiams (iki vienerių metų amžiaus) net 71 procentu, o vaikams nuo vienerių iki keturių metų – 54 procentais. Vaikams nuo 4 iki 8 metų amžiaus reikia nupirkti automobilinę kėdutę su paaukštinimu, nes jos apsaugo vaikus ir sumažina rimtų traumų riziką 45 procentais. Automobilio saugos diržai apsaugo vaikus ir suaugusiuosius nuo traumų maždaug 50 procentu.

Svarbiausia yra žinoti, kokia kėdutė ir saugos diržai tinka Jūsų vaikui pagal jo ūgį, svorį ir amžiaus kategoriją. Iki vaiko antrojo gimtadienio reikia naudoti į galą nukreiptą automobilio kėdutę. Tam, kad būtų užtikrinta maksimali apsauga, reikia tinkamai prisegti ir užfiksuoti saugos diržus, iki kol yra pasiekiama kita svorio ir ūgio kategorija ir kėdutė yra pakeičiama. Visą informaciją rasite automobilio kėdutės informacinėje etiketėje.

Vaikams nuo dviejų iki penkerių metų amžiaus galima kėdutę laikyti atsuktą į priekį. Tam vis dar turi būti naudojami automobilinės kėdutės saugos diržai. Nuo penkerių metų amžiaus jau reikėtų įsigyti automobilio kėdutę su paaukštinta sėdyne (kai pagal svorį ir ūgį yra išaugama iš į priekį atsuktos kėdutės). Prisegti reikėtų saugos diržu ir taip pat dar vienu diržu per krūtinę (tik ne per kaklą).

Atminkite, kad yra draudžiama sodinti vaiką veidu prieš tą sėdynę, kurioje yra oro pagalvės. Išsiskleidusios oro pagalvės gali mirtinai sužaloti vaiką. Jei įmanoma sekite vaiką ant automobilio kėdutės, ant galinės sėdynės vidurio, nes tai yra laikoma saugiausia vieta automobilyje. Rodykite vaikams gerą pavyzdį – tegul nuo mažens mato, kaip Jūs patys segatės saugos diržus.