Vonios remontas. Dušų kabinos arba vonių keitimas

Pasitaiko vis dar surasti tokių būtų, kuriuose vonios remontas nedarytas nuo pat namo pastatymo pradžios. Kokie yra šio neatsinaujinimo padariniai? Greičiausia tokiame bute pradėję pasiruošimo remontui darbus, pavyzdžiui, senos apdailos pašalinimui, pamatysite
ne ką kitą, o  senus vamzdžius. Būtent su vamzdžių būkle labai siejasi dušų kabinos arba vonios keitimas. Prieš įmontuojant vonią vietoje dušo, rekomenduojama pakeisti vamzdžius.

Kokie vamzdžiai yra blogi ir kodėl? Kaip atpažinti?

Jei nulupę apdailą matote metalinius vamzdžius, einančius iš aukščiau esančio buto į esantį po jūsiškiu, žinokite, kad tai yra pagrindiniai vamzdžiai ir jie yra nepatikimi! Metaliniai vamzdžiai rūdija ir gali bet kada prakiurti jūsų aukšte arba pas kaimynus. Tai reiškia, kad užlietas gali būti jūsų būtas arba jūs galite užlieti savo kaimynus. Nei vienas iš dviejų dalykų nėra gerai, nes bus nuostolių. Geriau turėti ne nuostolius, o išlaidas, kurios yra jūsų labui. Seni metaliniai vamzdžiai turi būti keičiami į plastikinius vamzdžius. Jei patys tokių darbų neišmanote, kanalizacijos atnaujinimą primygtinai siūlome daryti pasamdžius santechniką. Kai vamzdžiai pakeisti, galima pereiti prie kitų darbų.

Kitas etapas būtų elektros instaliacijos tvarkymas. Greičiausiai remonto metu norėsite pakeisti šviestuvus, jų rūšį, dydį, buvimo vietą. Tai padarius jau galima kloti vonios kambarį plytelėmis (sienas ir grindis).

Galiausiai ateina metas dušų kabinos arba vonios įmontavimui. Dušų kabinos arba vonių keitimas vyksta šitaip:

  • Vonia keičiama į dušo kabiną;
  • Sena vonia keičiama į naują vonią;
  • Dušo kabina keičiama į vonią;
  • Sena dušo kabina keičiama į vonią.

Pasirinkus vieną iš keturių variantų galėsite džiaugtis kardinaliais vonios pokyčiais. Tik nepamirškite, kad jei neesate anksčiau susidūrę su vonios remonto darbais, verčiau tokius darbus patikėkite tų sričių specialistams. Tada ir tik tada dusasgalėsite būti tikri, kad galutinis vonios įvaizdžio keitimo rezultatas tenkins jūsų lūkesčius.

Kas geriau: dušų kabinos ar vonios?

Vienareikšmiško sprendimo čia nėra ir nebus, nes tai yra skonio reikalas, arba vonios ploto dydis diktuoja savo sąlygas.
Skonio komentuoti plačiai nereikia… Vonios yra elegantiškos, tiek akrilinės, tiek ir skardinės, tik jų kaina ir kokybė skiriasi. Vonios galimos kampinės arba tradicinės formos. Dušų kabinos yra stumdomomis durelėmis, dažnai permatomomis.

Kalbant apie dydį, ir mokinukui aišku, kad vonia užima daugiau vietos nei dušų kabinos. Juk dušų kabinos vertikalios, o jų padas nedidelis, nes dušų kabinos dažniausiai yra kampinės. Turint mažą vonios-vonios kambarį praktiškesnis ir protingesnis sprendimas – dušu kabinos pirkimas.

Ką dar verta žinoti?

Dušų kabinos (modernios) kainuoja ne ką mažiau nei vonios. Be to, mitas, kad pailsėti galima tik gulint aromatinėje vonioje. Dušas puikiai atgaivina, o jei dušų kabinos modernios, tai galima pasimėgauti ir masažinėmis funkcijomis. Tokios dušų kabinos gali suteikti panašius pojūčius kaip sukūrinės vonios, nes turi papildomas sroves, kurios masažuoja kūną. Masažas – visais laikais teikė malonumą ir atsipalaidavimą nepriklausomai nuo to ar tu sėdi, guli ar stovi. Vadinasi, dušo kabina gali turėti tuos pačius privalumus kaip ir vonia. Juolab, kad dušų kabinos būna ir giliais padais, kurie yra tarsi vonia, kur taip pat galima pamirkti sėdomis.

Tiesa, dar vienas esminis dalykas, kurio vos nepamiršome paminėti… Jums nebūtinas viso vonios kambario remontas tam, kad galėtų būti padarytas senos dušų kabinos arba vonios keitimas į naują dušų kabiną ar vonią.